Monday, August 15, 2022
Home Tags Portret

Tag: portret

Xhafer Deva, etalon dhe shembulli më i lartë i patriotizmit dhe...

Nga Skënder Kapiti Xhafer Deva është   etalon, shëmbulli më i lartë i patriotizmit dhe nacionalizmit shqiptar. Ashtu si shteti e kisha serbe, edhe propaganda antishqiptare...

Xhafer Deva, hero i madh

Nga Skënder Kapit Kush është krim më i madh, ai për të cilin e akuzojnë Xhaferr Devën komunistët shqiptarë për të ashtuquajturën masakër të 4...

Nderim për doktorrin Haki Xhafa, mikun e të gjithëve!

  Nga Mark Brunga   Jeta ecën në tragën e sajë dhe brezat njerëzorë sado të lidhur të jenë me njeri tjetrin vjen një ditë dhe shkëputen....

Ndërron jetë në moshën 90-vjeçare “burrnesha” e famshme e Tropojës

Një “burrneshë” ishte një titull që e merrte gruaja e cila vendoste të mos martohet deri në fund të jetës së saj. Ajo merrte...

Piro Nuredini: Historia e dhimbshme e të dënuarit politik Abdulla Sallaku

Nga Mark Brunga Autori i kujtimeve “Rrëfimet e oficerit të sigurimit të burgut të Burrelit”  Piro Nuredini ka kryer studimet e larta në Shkollën e Lartë...

Mentor Muça, pionier i emancipimit të rinisë dibrane

Nga Abdurahim Ashiku Iku edhe NJË, Nga ata që të sjellin mall, dashuri, kujtime, emancipim. Iku edhe Mentor Muça, Pionier i emancipimit, të rinisë dibrane, bashkë me Verën, pionierë të rritjes hapa...

Sot, kur edhe ti, Bert, mbush 80!

Nga Pëllumb Kulla TI, Robert Ndrenika, duhet ta ndjesh që kjo është një ditë e lumtur për njerëzit e tu të afërt, por edhe më...

Who is Who/ Nazif Tivari

- Nga Fatmir Minguli Nuk e prisja që njoftimin e fundit për veprimtarinë e durrsakut Nazif Tivari ta merrja nga një specialist i mediave të sotme,...

Çudia e ditës/ Qytetari bën tatuazh në trup fytyrën e Edi...

Shpeshherë njerëzit afeksionohen me persona publik nga bota e artit dhe jo vetëm por këtë herë çudia na vjen nga një fans i kryeminsitrit...

Të mëdhenjtë për Shijakun tim

Nga Mustafa Faja Shumë gjëra diheshin më parë, por s’thuheshin hapur. Tani kuptohen shumë gjëra. Ndoshta përsëri frika ruante rreshtin – thonte populli. Dikur, duke ndenjur...
SiteLock