Sunday, January 29, 2023
Home Tags Porto romano

Tag: porto romano

Rama- Berisha dhe Fazlliç në mes/ Bashkë në investimin 2 miliard...

Në datën 6 shkurt të vitit 2020 gjatë një vizite të Edi Ramës në Washington, gjatë konferencës së tij për mediet përpara largimit, në...

Rrjedhja e gazit në Porto Romano/ Inspektoriati: Nuk ka probleme me...

Inspektoriati Shtetëror Teknik Industrial ka reaguar pas shpërthimit të çisternave që ndodhën ditën e sotme në fabrikën 'Gaz Power' në Durrës. Ata shprehen se...

Durrës/ Banorët e shqetësuar nga rrjedhja e gazit: Autoboti erdhi këtu...

Banorët në Porto Romano shprehen të shqetësuar për rrjedhjen e gazit në cisterna dhe kërkojnë që të largohen prej zonës së tyre. “Jemi të shqetësuar...

VIDEO/ ‘Ndërtim pa leje’ dhe ‘Pushtim toke’, arresohen 2 shtetas në...

Vijojnë kontrollet nga Policia e Durrësit për konstatimin e ndërtimeve pa leje dhe zënien e hapësirës publike. Vihen në pranga dy shtetas, për veprat penale...

Rama: Puna për Ekoparkun e madh të Durrësit, drejt fundit

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë këtë të shtunë pamje nga transformimi që po ndodh në Porto Romano. Kreu i qeverisë thotë përmes një postimi...

Porto Romano-Çernobili i Adriatikut

Nga Prof. Dr. Seit Shallari Përgjegjës i Departamentit të Agromjedisit dhe Ekologjisë Universiteti Bujqësor i Tiranës “Porto Romano”, ndryshe “Porta Romake”. qytetarëve të Durrësit, ju sjell në...

Drejt rrënimit të plotë monumenti historik në Porto Romano

Nga Xhevahir Gradica Kampi i përqendrimit në Porto Romano po shkon drejt degradimit të plotë duke humbur plotësisht vlerat historike. Ndonëse është një nga monumentet...

Pas-tërmeti, anulohen 14 milionë euro për vend-depozitimin e plehrave në Porto...

Tërmeti i 26 nëntorit 2019 shkaktoi “lëkundje tektonike” në buxhetin e shtetit, pikërisht në Durrës, pasi fondet e destinuara për mbylljen e lendfillit të...

Video/ Projekti në “Porto Romano”, Rama: Nga një zonë kanceroze, shumë...

Kryeministri Edi Rama, me anë të video të postuar në Facebook, ka treguar projektin i cili pritet t'i japë një pamje dhe frymë të...

Mbyllet Porto Romano, plehrat e Durrësit në Landfillin e Tiranës

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “plehrat e Durrësit do të shkojnë në Landfillin e Tiranës, në Durrës nuk ka asnjë kusht. Porto Romano...
SiteLock