Friday, December 9, 2022
Home Tags Porti

Tag: porti

10 familje ukrainase mbërrijnë në portin e Vlorës, do strehohen në...

Vlora është kthyer së fundmi në destinacion pritës për Ukrainasit të cilët e kanë vizituar më herët Shqipërinë për pushime. 10 familje kanë mbërritur...

Një ton drogë në vit, si u kthye Durrësi në portin...

Me 1 ton kokainë të sekuestruar vetëm përgjatë këtij viti, porti i Durrësit është kthyer në portin e kokainës. Përllogaritet se 650 milionë dollarë,...

Porti i Durrësit, Basha: Do hedhim hapa ligjorë dhe kushtetues për...

Basha ka folur nga takimi me demokratët në Durrës edhe për Portin e Durrësit. "Dy fjalë për portin e Durrësit. Se sështë hera e parë...

Durrës, 10 vite më parë/ Mbytja enigmatike e anijes “Reina 1”

Në foto: Anija “Reina 1”, duke u ngarkuar me mallra rinfuze (nga italishtja “rinfusa”, të derdhura) sikurse janë mineralet përfshirë dhe boksitin që është...

Porti turistik i Vlorës/ Qeveria miraton kontratën e qirasë 1 euro...

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e fundit, më 13 tetor, kontratën e qirasë me vlerë një euro për koncesionin e ndërtimit të...

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike! Ky është mandati i...

Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi programin e ri qeverisës, tha se turizmi do të hyjë në një fazë historike, pasi do ta nisa puna...

Situatë kaotike në Portin e Brindisit, kamionët drejt Shqipërisë të bllokuar...

Situata në Portin e Brindisit ka filluar të bëhet e padurueshme, ku prej disa ditësh shoferët e kamionëve presin radhën për të hipur në...

49 kg kokainë në kontejnerin me banane, Prokuroria e Durrësit shpall...

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencën për të trajtuar dosjen e Selim Cekaj, babai i Arbën Cekaj, i cili u arrestuar për gjetjen e...

Sekuestrohet 10 kg kokainë në Portin e Durrësit, ja informacionet paraprake

Afro 10 kilogramë kokainë është sekuestruar sot pasdite në Portin e Durrësit. Është hera e disatë brenda javëve të fundit që kapet lëndë narkotike kokainë...

Fluks në portin e Durrësit! Ja sa emigrantë shqiptarë janë kthyer...

Gushti nis me fluks në portin e Durrësit, teksa jo vetëm emigrantë shqiptarë kthehen në atdhe. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se fluksi i...
SiteLock