Saturday, January 28, 2023
Home Tags Porti i Durrësit

Tag: porti i Durrësit

Anti-monopoli/ Masa ndaj koncesionarit të Terminalit të Kontejnerëve në portin e...

Koncesionari i Terminalit të Kontejnerëve në portin e Durrësit ka shkelur ligjin dhe ka anashkaluar dy ministri dhe Këshillin Drejtues të Autoritetit Portual Durrës...

Durrës/ Nxënësit e shkollës “Memorial International School of Tirana” ishin vizitorët...

Ditën e sotme disa vizitorë të veçantë kanë mbërritur në ambientet e Portit të Durrësit. Nxënësit e shkollës “Memorial International School of Tirana” të...

Hapësirë e veçantë për pasurinë nënujore në Muzeun Arkeologjik Durrës

Pavione të Mesjetës dhe të arkeologjisë Nënujore do të kenë një hapësirë të veçantë, përkatësisht në katin e dytë dhe të tretë të godinës...

JANAR-TETOR 2019, 14% më shumë mallra të përpunuar se një vit...

Gjatë periudhës janar – tetor të këtij viti në portin e Durrësit janë përpunuar afro 3,5 milion ton mallra gjithsej ose 14% më shumë...

Moti i keq në Durrës, asnjë lundrim gjatë natës

Autoriteti Portual Durrës, ka bërë një njoftim mbi ndikimin e motit në veprimtarinë e Portit të Durrësit. Në një status në Facebook, për të...

NJOFTIM/ Moti i keq, vonesa në lundrime nga brigjet italiane në...

Moti i keq dhe i paqëndrueshëm që ka pushtuar vendin ditët e fundit, ka bërë që të krijohen vonesa në nisjen e trageteve nga...

Ambasadori norvegjez Per Strand Sjaastad viziton portin e Durrësit

Një delegacion nga ambasada e Norvegjisë në Tiranë dhe Prishtinë, i kryesuar nga Ambasadori Per Strand Sjaastad, vizitoi portin e Durrësit ku u pritën...

Kroçera “La Belle de L’Adriatique” pas shtatë vizitash, nesër përsëri në...

1.076 turistë, kryesisht nga Franca e Belgjika kanë mbërritur në Durrës që nga mesi i muajit shkurt me kroçerën “La Belle de L’Adriatique”....

Sezoni turistik 2019/ APD: Kroçerat 27 lundrime drejt Durrësit, 8 të...

Për sezonin turistik 2019, kroçerat kanë prenotuar deri tani 27 lundrime drejt Durrësit. Ndërkaq për vitin 2020 janë prenotuar edhe 8 kroçerat e para. Nga...
SiteLock