Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Porti durresit

Tag: porti durresit

Moti i keq në Durrës/ Trageti drejt Barit 3 orë me...

Moti i keq që ka përfshirë vendin tonë ditët e fundit ka bërë që njëri prej trageteve të linjës Durrës-Bari të nisej 3 orë...

Situata ende e qetë në portin e Durrësit, ankorohen tragetet

Edhe pse moti është përkeqësuar ndjeshëm ditën e sotme, kjo nuk ka ndikuar tek nisja e trageteve në Durrës, pasi nisja është bërë normalisht. Porti...

11.6 kg kokainë në kontenierin me banane në Durrës, “arrest me...

Gjykata e Durrësit ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë për administratorin e kompanisë së bananeve, në kontenierin e të cilës u gjetën...

Autoriteti Portual Durrës: Më pak lundrime gjatë dy-mujorit të parë të...

Gjatë dy muajve të parë të 2021, tragetet e linjave nga porti i Durrësit, kanë kryer më pak lundrime, ndërsa sasia e mallrave të...

752 turistë të huaj nga vende të ndryshme të botës janë...

Nëntori Turistik vazhdon më fluksin e pandërprerë të turistëve të huaj në Portin e Durrësit. Kësaj rradhe janë grupi i kroçerës “Amera” që pas ndalesës në Santorini (Greqi),...

“Dy mujori i parë i 2014-të 6% mallra më shumë të...

Përgjatë dy mujorit të parë   të vitit  2014-të  në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 31,831 ton mallra më shumë, se sa e...

Ministri Haxhinasto kërkon hetim për koncensionet e dhënë nga Eduart Ndreu...

Nga Xhevahir Gradica / Ish drejtori portit të Durrësit Eduart Ndreu është rikthyer sërish në epiqendër të dyshimeve të forta për afera të pista...

Shpërthen skandali në portin e Durrësit. Zhduken 16 milion euro

Nga Xhevo Gradica / Vetëm një muaj pasi Autoriteti Portual në Durrës ka në krye një emër të ri drejtuesi, ka shpërthyer edhe skandali...

Të gjitha lëvizjet e mundshme të PS për të zëvendësuar...

PS dhe LSI janë përfshirë nga ethet e drejtorllëkut dhe aq e rëndë është bërë kjo situatë saqë secili që pretendon për vend  i...

Porti Durrësit zhduk nga arka 1.6 milion dollarë

Nga Xhevo Gradica / Porti Durrësit është vënë përsëri në fokus të akuzave të rënda lidhur me mënyrën e administrimit nga drejtori Eduart Ndreu. Saktësisht...
SiteLock