Saturday, December 3, 2022
Home Tags Popull

Tag: popull

Politika amerikane sot, e njësoi Sali Berishën me Enver Hoxhën

Nga Spartak Ngjela Hoxha iu tha shqiptarëve: "Ne hamë bar dhe nuk e pranojmë imperializmin amerikan'". Dhe ambasadorja Yuri Kim e përdori sot këtë si...

Rekorde të pandalshme Covid-i në Britani e Rusi

Nuk ndalen rekordet e Covid-it në Britaninë e Madhe dhe Rusi, që po përballen me një tjetër valë përhapjeje prej mutacionit indian. Rekordi i 5...

“Meta” na mësoi pse duhet ta votojnë vetë shqiptarët presidentin

Nga Ben Andoni Votimi për shkarkimin nga detyra e presidentit Meta nuk ka sjellë asnjë çudi në mjedisin politik, përveçse faktit se: mekanizmi i parlamentit...

Mbeti jashtë Kuvendit, Gent Strazimiri letër popullit: I dashur sovran, ja...

Gent Strazimiri, i shkruan leter popullit, duke i renditur nje per nje te gjitha ato gjerat e mira qe “ka humbur” duke mos votuar...

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Nga Frrok Çupi Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,-...

Popull i provokuar

Nga Frrok Çupi Këta i thonë popull ‘i varfër’. I thonë ‘heroik’ dhe i sjellin në sy heronjtë zjarrvënës. E dinë popull ‘budalla’ që beson...

Mbytje e Dibrës projekti më i madh i Edi Ramës

Nga Abdurahim Ashiku  Ishte para një gjysmë shekulli projekt i Enverit. Ai e bënte... Nuk e bëri... E di ai... Pse-në e mori me vete......

Ardian Isufi: Plagjiatura TOB- vanitet institucional dhe abuzim artistik?!

Logoja e re e Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor ka sjellë reagime të shumta. Artisti Ardian Isufi prof. asc. Universiteti i...

Ilir Meta: Ndëshkoni ashpër ata që po përpiqen t’ju blejë votën,...

Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, si dhe zgjedhjet e 25 prillit. Sa i takon marrëveshjes për detin Meta akuzon...

“Ikni pi****ni dhe boll na çatë gajden”, shpërthen si asnjëherë më...

Avokati Altin Goxhaj ka bërë njëë reagim të fortë në rrjetet sociale. Ky reagim vjen pasi ditën e djeshme paralajmëroi se do të kallëzonte...
SiteLock