Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Pompeo

Tag: pompeo

Olta Xhaçka ministre e Jashtme, Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo...

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo reagon pas emërimit të Olta Xhaçkës si ministre të Jashtme, duke theksuar se shpreson të punojë më tej...

Pompeo: Rusia është armiku ynë

Sekretari shtetëror amerikan Majk Pompeo ka deklaruar se “Rusia ka hyr në listën zyrtare të armiqve, pasi bënë pjesë ndër ato vende që duan...

Mike Pompeo i sigurtë: Do ketë tranzicion të butë drejt një...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka deklaruar gjatë një konference  për shtyp mbajtur në institucionin që ai drejton se, pas rinumërimit të çdo...

Mesazhi i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë, reagon edhe ambasadorja...

Pas Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ka ardhur edhe reagimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, për mbajtjen e Forumit Ballkanik kundër Anti-Semitizmit për...

Mike Pompeo jep mesazhin e fuqishëm për Shqipërinë

Në Forumin e Ballkanit Kundër Anti-Semitizmit, sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo u shpreh se “Shqipëria është një mik i madh i SHBA. Pas...

Pompeo takon Dendias në Selanik: Mbështetje integrimit të Ballkanit, delimitimi i...

SHBA dhe Greqia kanë riafirmuar angazhimin e tyre ndaj të ashtuquajturit ‘Dialog Strategjik’ i nivelit të lartë që është zhvilluar në Selanik midis krerëve...

Pompeo: Negociatorët afganë të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë paqe

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane të shfrytëzojnë rastin për të...

Gërmimet arkeologjike rifillojnë për të 12-in vit, në parkun arkeologjik të...

Në parkun arkeologjik të Orikut kanë rifilluar gërmimet arkeologjike. Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Vlorë shprehet se gërmimet arkeologjike janë pjesë e projektit shqiptaro-zviceran....

​SHBA planifikon kthimin e sanksioneve ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara pritet të kthejnë së shpejti të gjitha sanksionet e SHBA kundër Iranit, njoftoi sot sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Këshilli i...

Pompeo viziton Marokun

Diplomati i lartë amerikan Mike Pompeo vizitoi Marokun të enjten si zyrtari i rangut më të lartë amerikan për të udhëtuar atje që nga...
SiteLock