Monday, November 28, 2022
Home Tags Poloni

Tag: poloni

Shkencëtarët polakë identifikojnë gjenin përgjegjës për të infektuarit me Covid-19

Studiuesit në universitetit mjekësor ”Bialystok”, në Poloninë Verilindore, kanë identifikuar një gjen përgjegjës për rastet e rënda të infeksionit Covid-19, deklaroi ministri polak i...

Polonia ndërton termocentralin e parë bërthamor në bregdetin baltik

Fshatrat Lubiatowo dhe Kopalino në provincën Pomorskie të Polonisë Veriore janë vendet më të preferuara për ndërtimin e centralit të parë bërthamor të vendit...

Pamje rrëqethëse në kufirin Poloni-Bjellorusi, fëmijët ngrijnë në të ftohtë, ushtarë...

Situata është kaotike në kufirin Bjellorusi-Poloni, ku dhjetëra emigrant ndodhen prej ditësh aty dhe nuk lejohen që të kalojnë në vendin Evropian. Ky fluks emigrimesh...

Vendet perëndimore në KS të OKB-së dënojnë Bjellorusinë për krizën në...

Shtetet e Bashkuara dhe vendet evropiane anëtare të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, dënuan Bjellorusinë të enjten për atë që ata e...

Këndi më i çuditshëm i lojrave që keni parë ndonjëherë, ndërthur...

Me siguri nuk keni menduar se argëtimi dhe loja do t’i bënin mirë mjedisit!? Por kjo tani është e mundur pas krijimin të një...

Incidenti në ndeshjen me Poloninë në ‘Air Albania’, Shqipëria ndëshkohet me...

FSHF ndëshkohet me 150 mijë franga dhe ndeshja me Andorën do të luhet pa tifozë. "Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me...

Trajneri i Legias: “Ne shkëmbyem të dhëna me Napolin për Leicesterin”…

POLONI – Creslaw Michniewicz, trajneri i Legia Varsavës, foli në një konferencë shtypi para ndeshjes kundër Leicester në Europa League, e vlefshme për grupin “C”,...

Polonia i dhuron Kosovës 100 mijë vaksina Pfizer, Osmani: Aleatët na...

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se Polonia do të dhurojë 100 mijë vaksina Pfizer Kosovës. Përmes një postimi në “Twitter”, Osmani ka falënderuar...

Barça, në bisedime të avancuara me klubin e Serisë A për...

Barcelona, ​​sipas gazetarit të specializuar në merkaton e futbollistëve, Fabrizio Romano, është në bisedime të avancuara me Spezia e Serisë A për shitjen e...

BE: Sundimi i ligjit dhe liria e mediave po kërcënohen në...

BRUKSEL-Liria e mediave dhe pavarësia e gjyqësorit janë duke u përballur me kërcënime në rritje në Hungari dhe Poloni, derisa korrupsioni mbetet sfidë e...
SiteLock