Sunday, June 26, 2022
Home Tags Politike

Tag: politike

Kthesa në heshtje e Holandës për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri holandez, Mark Rutte, është kthyer në mbështetësin më të madh të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Edhe pse ai...

Gjekmarkaj ironizon festën e ditëlindjes së PS: Babo gjeti kohë për...

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka ironizuar festën e ditëlindjes së 31 të Partisë Socialiste. REAGIMI Babo tanimë u kthye në Lider historik !! Shqipëria mbrëmë pat...

Revoltohet Nora Malaj: Do iu hedh në gjyq, si guxoni e...

Nora Malaj së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin e moderatores Ester Bylyku, ku tha se do të padisë portalet.. Gjatë emisionit Ester, e...

Sot mbahet raundi i katërt për votimin e presidentit të ri...

Ditën e sotme, në Kuvend do të votohet si president i 8 i Republikës së Shqipërisë Bajram Begaj, aktualisht shefi i shtabit të përgjithshëm...

Foltorja “përze” Këlliçin, ja nënkryetarët dhe sekretarët e “rinj”

Në garën për nënkryetarët e Foltores, fitues rezultojnë Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi përballë Belind Këllicit dhe Agron Shehajt. Sekretariati për Çështjet Zgjedhore, fiton Ivi...

Artan Hoxha: Ilir Meta ka porositur vrasjen e vëllait të ish-deputetit...

Gazetari Artan Hoxha deklaroi në emisionin “Opinion” se në një nga dëshmitë e tij Nuredin Dumani ka thënë se Ilir Meta ka porositur vrasjen...

Rama nga OKB: Një vend që kryen krime s’mund t’ia hedhë...

Me marrjen e presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB, kryeministri Edi Rama po drejton debatin e nivelit të lartë mbi llogaridhënien. "Objektivat e sotme...

Debat i ashpër te Komisioni i Ligjeve, Bushka – opozitës: Silleni...

Një debat i ashpër është zhvilluar në punimet e Komisionit të Ligjeve këtë të mërkurë. Kryetarja Klotilda Bushka ka ndërprerë seancën për disa minuta...

E shikoni? S’ka lajm… Njeriu e hëngri qenin

Nga Frrok Çupi Ça ishte ajo puna e qenit me lajmin? Ca vite të shkuara, u përhap një fjalë si teori gazetarie, që thoshte “The...

Fitorja e Mourinjos dhe ajo e Saliut

Nga Pëllumb Kulla Mourinjo fitoi finalen e madhe të Europa Ligës, kurse Saliu ynë në përfundim të votimeve në partinë e tij u zgjodh kryetar. Duket...
SiteLock