Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Polifoni

Tag: polifoni

Polifonia që tërheq turistë: Gjirokastër, në verë priten më shumë festivale

Në Gjirokastër kënga polifonike është duke u promovuar përmes krijimit të teksteve të reja dhe përfshirjes së fëmijëve në grupe polifonike. Njëri prej mjeshtrave të...

Presidenti Meta dekoron Petrit Lulon: Bilbili i këngës popullore e polifonike...

Presidenti Meta ka dekoruar sot me titullin "Mjeshtër i Madh", këngëtarin e këngës polifonike Petrit Lulo. Meta shkruan se Petrit Lulo e ka...

Meta ia merr këngës: Nuk do lejojmë askënd të na cënojë...

Presidenti Meta ka publikuar një video ku shihet pranë dy grupeve polifonike duke kënduar. Meta shkruan se nuk do të lejojë askënd të na...
SiteLock