Sunday, December 4, 2022
Home Tags Policia italiane

Tag: policia italiane

VIDEO / KE, 2 milionë euro financim kundër mafias italiane, shqiptare...

Drejtoria e Përgjithshme për Migracionin dhe Çështjet e Brendshme të Komisionit Evropian i ka akorduar një financim të mëtejshëm Rete @ON nëpërmjet një Granti...

Shpërndanin kokainë me taksi/ Shqiptari dhe pesë italianë arrestohen në Milano

Një bandë e trafikimit të drogës në Milano është shkatëruar nga policia. Mediat e huaja raportojnë se banda u kap pasi grupi kriminal përdorte ndihmën...

Fqinjët ‘tmerrohen’ në Itali, gjendet e dekompozuar trupi i pajetë e...

Një ngjarje e rëndë raportohet nga mediat italiane, ku trupi i një gruaje është gjetur i dekompozuar në një apartament në zonën e Genzanos. Nga...

Megaoperacion i policisë italiane/ Goditet një nga familjet historike mafioze të...

Një megaoperacion u zhvillua nga policia italiane në rajone të ndryshme të vendit që ka çuar në arrestimin e 100 anëtarëve të klanit Mole,...

Zbulohet arsyeja: Ja ç’e shkaktoi tragjedinë e teleferikut në Itali, tre...

Policia arrestoi tre persona pas rënies së një teleferiku në Itali në të cilin u vranë 14 persona. Aksidenti ndodhi të dielën në rajonin e...

Shkatërrohet karteli i drogës mes kolumbianëve dhe shqiptarëve në Catania, 13...

Mediat italiane raportojnë se një kartel droge që vepronte në Catania, i përbërë nga dy grupe kriminale, kolumbianë dhe shqiptarëve është goditur nga policia. Gjatë operacionit,...

Tjetër operacion ndërkombëtar droge me 9 të arrestuar, kush është 26-vjeçari...

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, për goditjen e një grupi kriminal në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “RICAVO”, zhvilluar nga Policia...

U arratis nga burgu në Itali, arrestohet shqiptari Ervis Markja, po...

Tetë muaj pasi u arratis nga burgu u sigurisë së lartë në Itali është arrestuar Ervis Markja. Shqiptari i cili vuante dënimin në burgun e...

Megaoperacioni antidrogë në Itali/ Goditet banda që trafikonte lëndë narkotike nga...

Autoritetet italiane kanë ekzekutuar sot një megaoperacion antidrogë i cili ka çuar në shkatërrimin e një organizate kriminale italo-shqiptare që trafikonte drogë mes Shqipërisë...

Tregtonin armë e drogë nga Shqipëria në Itali, goditet grupi kriminal,...

Autoritetet italiane kanë arrestuar 20 persona mëngjesin e kësaj të enjte. Mediat fqinje raportojnë se të arrestuarit dyshohen të jenë të përfshirë në trafikun...
SiteLock