Friday, September 30, 2022
Home Tags Plehra

Tag: plehra

Forumi i mbetjeve, Kumbaro: Jemi shumë mirë po jo aty ku...

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro u shpreh se shumica e punës me mbetjet është arritur me sukses, por megjithatë ka ende punë...

Finalja e Conference League/ Thirrja për qytetarët e Tiranës: Mos hidhni...

Në një kohë që vetëm pak ditë nga finalja e Conference League, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj kërkon bashkëpunimin e qytetarëve dhe bizneseve të...

Mrekullitë e natyrës këtë pranverë në Elbasan, Kukës dhe në Klos...

Vendi ynë ka resurse ende të pazbuluara, por fare pak është bërë për promovimin e turizmit malor. Report Tv intervistoi banorë dhe ambientalistë në...

Digjen plehrat në landfillin e Lushnjës, mes tymit mbytës e kancerogjen,...

Djegia e plehrave në fushën e mbetjeve në Lushnjë është kthyer në një problematikë të madhe për banorët, banesat e të cilëve ndodhen pranë...

Në Fushë-Krujë dhjetëra ton plehra hidhen në natyrë, ende nuk ka...

Mbetjet hidhen me urdhër të Bashkisë së Fushë Krujës dhe Krujës. Në ujërat e Liqenit të Zagracës nuk ekziston më asnjë gjallesë. Report Tv...

Mbeturinat në Durrës i zënë frymën qytetarëve

Nga Xhevahir Gradica Vazhdon beteja e mbijetesës qytetare të zhytur në mbeturinat e grumbulluara dhe të dekompozuara prej ditësh në mjedise të hapura. Një pjesë...

Zjarri në Fier, reagon PD: Situata e ndotjes së mjedisit kriminale,...

Drejtues i departamentit të shëndetësisë në PD, Gazment Koduzi nga fusha e mbetjeve në Fier ka folur për rrezikshmërinë që po shkakton djegia e...

Djegia e plehrave në Fier, Drejtori i Ndërmarrjes së Pastrimit: Landfilli,...

Duket se deri në fund të muajit gusht, kur do të jetë gati inceneratori, situata me mbetjet në Fier do të jetë mjaft problematike,...

Situatë kritike me plehrat në Golem: Turistët e huaj ankohen për...

Situata e mbetjeve urbane në zonën bregdetare të Golemit që frekuentohet masivisht në këtë sezon nga turistë vendas e të huaj mbetet ende kritike. Turistët...

Mesazhi i “koduar” i Ramës: Shfaqet me qese të zezë në...

Kryeministri Edi Rama është shfaqur sot me një qese të zezë në dorë duke pastruar plehrat në Vlorë. Shefi i qeverisë ka përcjellë edhe një...
SiteLock