Thursday, December 1, 2022
Home Tags Plazme

Tag: plazme

STUDIMI: Ndihmon apo jo plazma e një personi të rikuperuar nga...

Plazma e marrë nga gjaku i një personi që është rikuperuar nga COVID-19 dhe u është dhënë personave me sëmundje nuk i zvogëlon shanset...

U kurua edhe Trump/ Manastirliu: Terapia me Remdesivir dhe ajo e...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se shteti aktualisht siguron dy terapi të shtrenjta falas për qytetarët, për të trajtuar COVID-19 atë të plazmës...

Tritan Shehu vendos në dyshim kurimin me plazmë: Procedurë që akoma...

Ish-ministri i shëndetësisë Tritan Shehu, përmes një postimi në Facebook, ka akuzuar se përdorimi i plazës për kurimin e pacientëve me Covid-19, nuk po...

Pas kaloi COVID-19, kryebashkiaku Erion Veliaj jep plazmën e gjakut: Ja...

Para disa ditësh, Erion Veliaj, dha lajmin se pasi ka kaluar koronavirusin ka vendosur të dhurojë plazmën e gjakut Kryetari i bashkisë së Tiranës, ishte...
SiteLock