Thursday, December 8, 2022
Home Tags Plator nesturi

Tag: plator nesturi

Sipari i fushatës u hap

Nga Plator Nesturi Dy mitingje që ndiqnin njëri-tjetrin në orare. Kjo qepje këmbë pas këmbe duket se do të shenjojë këtë fushatë elektorale çka u...

“Misioni” i Bashës dhe realiteti i frikshëm i sondazheve

Nga Plator Nesturi Sa herë ka ulje të krediteve të liderit të opozitës, aq herë në PD kreu i saj rimon të njëjtat vargje të...

Një tas ashure për relaks fushate

Nga Plator Nesturi Nuk ndodhi asnjë incident. E pabesueshme, por ja që nuk ndodhi asgjë. Thjesht hëngrën ashuren, u dhanë urimet te baba Mondi dhe...

Presidenti më së shumti tremb Bashën

Nga Plator Nesturi Presidenti është gati të ndeshet me të gjithë. Dhe kur është i gatshëm të ndeshet me vetë Bashën nëse humb zgjedhjet, imagjinohet...

Një listë sulmi dhe një listë në mbrojtje

Nga Plator Nesturi Më së fundmi mbaroi kureshtja se cilët do të jenë emrat që do paraqesin forcat politike në betekën e 25 prillit. Tashmë...

PD- LSI, marrëveshja e frikës

Nga Plator Nesturi Marrëveshja midis PD dhe LSI, ndërsa ka nisur të ndizen motorrët e fushatës elektorale, ishte evenimenti më i spikatur i aktiviteteve të...

Dy vjet nga djegia e mandateve që dogji opozitën

Nga Plator Nesturi Dje ishte dyvjetori kur kreu i PD, Lulezim Basha, shpalli djegien e mandateve të opozitës, duke bërë që deputetët e saj por...

PD-ja dhe flluska e plasur e Ndragheta-s

Nga Plator Nesturi Botimi përgjimeve të hetimeve mbi Ndrangheta-n nga Prokuroria e Catanzaros, u mendua se do t’i jepte një dimension tjetër rrjedhës së fushatës...

Shqiptarët nuk e duan Bashën kryeministër

Nga Plator Nesturi Tashmë, kur po hyjmë në fazën e nxehtë të fushatës elektorale, sondazhet që kanë nisur të publikohen po japin tendencën e votës...

Frika nga zgjedhjet

Nga Plator Nesturi Në vazhdën e një beteje dy vjeçare të opozitës e të mbushur me protesta, protagonistët e tabelës së qitjes së saj kanë...
SiteLock