Monday, December 5, 2022
Home Tags Platforma

Tag: platforma

Reklamat politike, BE-ja kërkon informacion transparent nga platformat online

Platformat online duhet t’i deklarojnë reklamat politike me pagesë thuhet në një propozim të ri të BE-së. Komisioni Evropian planifikon t’i detyrojë platformat në...

Facebook tani do të quhet… Meta

Facebook ka njoftuar se do të ndryshojë emrin e platformës, ajo do të quhet “Meta”. Kompania, e cila e ka bërë të ditur këtë ndryshim...

Maqedonia e Veriut/ Janë vaksinuar 1.155 punonjës shëndetësor kundër coronavirusit

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, informon se deri sot janë vaksinuar 1.155 punonjës shëndetësor kundër coronavirusit. Ai thotë se vaksinat janë të sigurta dhe të...
SiteLock