Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Plagjiature

Tag: plagjiature

Pasardhësi i Merkelit pranon plagjiaturën

Armin Laschet, i përfolur si pasardhësi i Angela Merkel në drejtimin e Gjermanisë ka kërkuar falje publike pasi ka pranuar se ka kryer plagjiaturë. Bëhet...

Ministrja gjermane e Familjes jep dorëheqjen pas skandalit të plagjiaturës

Ministrja gjermane e Familjes, Franziska Giffey, dha dorëheqjen të mërkurën pas doktoratura e saj rezultoi një plagjiaturë. Giffey, e cila vjen nga radhët e...

Kënga arbëreshe “Moj e bukura more”, plagjiaturë nga artistja e njohur...

Tingujt e këngës së famshme arbëreshe “Moj e Bukura more”, tashmë janë të njohura edhe në Turqi. Këngëtarja e famshme turke Nukhet Duru, me...

“Dëgjoja Zërin e Amerikës”, Doktori i Shkencave, akuza Bashës për plagjiaturë:...

Juristi dhe doktori i shkencave Nest Zefi ka denoncuar publikisht kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me librin e tij “Misioni im”. Përmes një postimi në rrjetin...

Austri/ Ministrja jep dorëheqjen pas akuzave për plagjiaturë

Tani edhe politika austriake ka një aferë Copy-And-Paste: Ministrja konservatore e Familjes dhe Punës, Christine Aschbacher jep dorëheqjen për shkak të akuzave për plagjiaturë. Christine...

Gazetarët e pyesin për akuzat për plagjiaturë, Evis Kushi surprizon me...

Gjatë një takimi që zhvilloi sot në Akademinë e Shkencave, ministrja e re e Arsimit Evis Kushi u vu në siklet nga gazetarët e...
SiteLock