Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Pirro vengu

Tag: pirro vengu

CEMA shpall Programin e Specializimit dhe Praktikave Profesionale në fushën e...

  Afrimi i të rinjve me tregun e punës  nëpërmjet praktikave profesionale dhe specializimeve në fushën e detarisë, është qëllimi i planit të veprimit të...

Emigrantët rikthehen në atdhe për festat e fundvitit, fluks pasagjerësh në...

Festat e fundvitit në qytetit e Durrësit rikthejnë fluksin e pasagjerëve në portin e tij. Akoma dhe më i lartë pritet të jetë fluksi...

Gati dorëheqja e drejtorit të Portit Durrës: Investimet janë të mëdha...

Burime nga kryeministria kanë bërë të ditur se drejtori i Portit të Durrësit ka bërë gati dorëheqjen. Edhe pse ai vetë dhe njerëz të afërt...

INTERVISTA/ Drejtori i APD: Anëtarësimi në ESPO vendim që erdhi natyrshëm,...

  Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD-së, Pirro Vengu, intervistë për Organizatën Europiane të Porteve Detare ESPO Në Prill 2021, Porti i Durrësit iu bashkua zyrtarisht...

Drejtori i APD, Pirro Vëngu: Nesër Durrësi ka vokacionin të bëhet...

Drejtori i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vëngu në nisje të takimit me deputetët e PS në Durrës, u shpreh se Durrësi ka vokacionin të...

VIDEO/ Ambasadorja Amerikane vizitë në Portin e Durrësit, ja arsyeja

Ambasadorja Amerikane, Yuri Kim ka vizituar ditën e sotme qytetin e Durrësit. Pas takimit me Drejtorin e Doganës  ajo zhvilloi një takim me drejtorin...

VIDEO/Komisioni për Ekonominë dhe Financat vizitë në Portin e Durrësit, ja...

Ditën e sotme u zhvillua në Portin e Durrësit takimi me Komisionin për Ekonominë dhe Financat dhe deputetë të Qarkut të Durrësit, ku u...

APD/ Zhvillohet Takimi i Dytë midis Kreut të APD-së dhe partnerëve...

Rritja e mëtejshme e parametrave të sigurisë në hapësirën portuale të Portit të Durrësit dhe ligjshmërisë, ishte kryefjala e takimit të dytë zhvilluar midis ...

Përfaqësuesit e biznesit të Kosovës, si dhe ambasadorët e të dy...

Rritja e nivelit të bashkëpunimit me qëllim shtimin e volumit të shkëmbimeve, si dhe lehtësimi i procedurave për mallrat tranzit me destinacion Kosovën përmes...

Menaxhimi i situatës pas tërmetit/ Drejtuesit e Adminstratës Detare takim me...

Menaxhimi i situatës pas tërmetit dhe rikthimi i aktivitetit normal në qytetin e Durrësit, ishte fokusi i takimit të zhvilluar mes Prefektit...
SiteLock