Monday, December 5, 2022
Home Tags Pirro Mani

Tag: Pirro Mani

Flet aktori, “Mjeshtri i Madh” Aleksandër Rrapi: Me regjisorin Pirro...

Nga Albert  Z. ZHOLI Profesionin e aktrimit, e mori nga babai i cili ishte pjesë e trupës së Teatrit Popullor në vitet e parë të funksionimit...

“Lamtumirë usta”, Rama fjalë prekëse për Pirro Manin: Pa të, kultura...

Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh Pirro Mani. “Lamtumirë usta! Pirro Mani ishte ustai i madh i...

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Pirro Mani

Një lajm i trishtë ka ardhur për kinematografinë shqiptare. Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Pirro Mani. Një prej “korifenjtë” e...
SiteLock