Sunday, December 4, 2022
Home Tags Pionier kinemase

Tag: pionier kinemase

Bota kujton Charlie Chaplin, 42 vite nga vdekja e një prej...

Më 25 dhjetor 1977 ka vdekur në Zvicër aktori, skenaristi, regjisori dhe producenti anglez Charlie Chaplin, një nga pionierët e kinemasë dhe një ndër...
SiteLock