Wednesday, December 7, 2022
Home Tags Piktura

Tag: piktura

Darka e Fundit! Piktura e Leonardo Da Vinçit fsheh një detaj...

Ashtu si shumë prej veprave të lindura nga gjeniu i Leonardo da Vinçit , Darka e Fundit gjithashtu fsheh mistere ende të pazgjidhura. Në atë...

Vangjo Vasili: Prej 30 vitesh mungon kritika në art, kjo ka...

Piktori Vangjo Vasili është gjithmonë në lëvizje me aktivitetin e tij. Në veri, jug, pranë liqenit Pogradec, etj, gjithmonë me pikturën. Piktori shprehet se...

Artisti Kokoschka sjell sagën e Prometeut si simbol të frikës ndaj...

Oskar Kokoschka, artist i lindur në Vjenë sjell në galerinë Cortalud të Londrës rikthimin e pikturave mesjetare në një ekspozitë pas 3 viteve restaurim. Artist...

Ishin vjedhur në 2012, gjenden në Athinë dy pikturat e humbura...

Autoritetet greke kanë gjetur një pikturë të piktorit të njohur Pablo Picasso që ishte vjedhur 9 vite më parë në një galeri. Policia në Athinë...

Muzeu i Luvrit vendos të gjithë koleksionin e tij të artit...

Muzeu i Luvrit sapo ka nxjerrë të gjithë koleksionin e tij të artit në internet, duke lejuar njerëzit rreth globit të zhyten në botën...

Credins bank gjithmonë në mbështetje të artit dhe artistëve

Arti ka fuqinë të inspirojë, të edukojë dhe të motivojë. Credins Bank është gjithmonë në mbështetje të artit dhe artistëve, sidomos në këto kohëra...

Çfarë pasurie ka Edi Rama? Gazetarja nxjerr detajet: Më shumë të...

Gazetarja Aranita Brahaj foli për pasurinë që ka deklaruar çifti Edi dhe Linda Rama. Ajo u shpreh se kryeministri dhe bashkëshortja e tij kanë qenë...

Gjendet piktura 500-vjeçare, ishte zhdukur nga muzeu por askush nuk e...

Një pikturë 500-vjeçare është gjetur në një banesë në Itali dhe është kthyer në një muze. Por stafi i muzeut është habitur pasi nuk...

Këto janë pikturat më të njohura në botë, që njihen si...

A e keni ditur se cilat janë pikturat më të njohura në botë që njihen si kryevepra të artit dhe ato që bën bujë në historinë e artit.. Tani do të informoheni: Mona...

Gjendet në koshin e plehrave piktura me vlerë 300 mijë dollarë

Një pikturë me vlerë më shumë se 300 mijë dollarë është gjetur në një kontejner të riciklimit të plehrash në aeroportin e Dyseldorfit në...
SiteLock