Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Piktoret

Tag: piktoret

Vjeshtë e Artë në Kolonjë/ Ekspozita me 70 piktura në sheshin...

45 piktorë nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut kanë hedhur në telajo Kolonjën në stinën më të bukur, atë të vjeshtës. Pas...

Bertrand Shijaku: Piktorët në gjendje mbijetese, mungojnë studiot dhe mbështetja financiare

Arti pamor në vend përballet me probleme të ndryshme, ku dhe situata me pandeminë ka ndikuar jo pak. Piktori Bertrand Shijaku shprehet se problemet...
SiteLock