Sunday, December 4, 2022
Home Tags Piktor

Tag: piktor

“10 vite pa Nikoletin”/ Në Durrës ekspozita në kujtim të piktorit...

Në galerinë e arteve pamore të Durrësit u çel ekspozita ’10 vite pa Nikoletin’ në kujtim të piktorit të mirënjohur Nikolet Vasia, që përjetësoi...

Piktori Helidon Haliti vjen me “Still a life”, një ekspozitë personale...

Piktori Helidon Haliti vjen me ekspozitën e tij personale titulluar “Still a life”, në Muzeun Historik Kombëtar. Ekspozita me piktura do të hapet më...

Ndërroi jetë ditën e sotme, Ferdinand Xhaferraj mesazh ngushëllimi për piktorin...

Ditën e sotme ka ndërruar jetë artisti dhe piktori Ruzhdi Rraklli. Kreu i Partisë Demokratike Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar nëpërmjet një shënimi në...

Ibrahim Kodra, piktori shqiptar që la pas rreth 6 mijë vepra

Piktori i shquar shqiptar me famë ndërkombëtare Ibrahim Kodra u nda nga jeta 15 vite më parë. Qendra e Studimeve dhe Publikimeve për Arbëreshët...

Banesa monument kulture e piktorit Sali Shijaku, në proces restaurimi

  Shtëpia e piktorit Sali Shijaku është në proces restaurimi. Në banesën monument kulture në Tiranë kanë nisur punimet këto ditë dhjetori. Ministrja e Kulturës...

Piktori Arben Kristani sjell në Durrës 80 tablo dhe 10 bocete...

Piktori Arben Kristani ka sjellë këto ditë në Durrës 80 tablo punuar në teknika të ndryshme, duke hapur kështu ekspozitën e tretë brenda pak...

Piktori i arteve pamore Viktor Ferraj hap ekspozitën e tij ‘Gjurmët...

Piktori i arteve pamore Viktor Ferraj është i ftuari i sotëm i emisionit Chic, me moderatoren Fjodora Fjora në News24. -Përshëndetje dhe kënaqësi që...
SiteLock