Sunday, December 4, 2022
Home Tags Pike kufitare

Tag: pike kufitare

Vendimi i shtetit grek për të bllokuar deri më 8 shkurt...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas vendimit të palës greke, për të shtyrë afatin e bllokimit të pikës kufitare të...

Ndryshime në pikën kufitare të Morinës, emërohet shefi i ri

Arbër Alimadhi është vendosur në krye të Drejtorisë së Kufirit dhe Emigracionit në Morinë, pas largimit të ish-drejtorit Ermal Haxhi. Ndërkohë bëhet me dije se...

Hungaria mbyll një pikë kufitare me Serbinë për shkak të migrantëve

Policia në Hungari mbylli përkohësisht një pikë kufitare me Serbinë, pasi rreth 200 migrantë, përfshirë fëmijë, u mblodhën atje dhe kërkuan të kalojnë kufirin. “Nuk...
SiteLock