Sunday, November 27, 2022
Home Tags Philip Kosnett

Tag: Philip Kosnett

Ambasadori amerikan në Kosovë: I mahnitur nga zgjedhjet, Kurti dhe Osmani...

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është deklaruar në lidhje me zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit dhe dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, temë kjo...

Ambasadori amerikan përkujton Masakrën e Reçakut: Do të angazhohemi për të...

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka përkujtuar përvjetorin e masakrës së Reçakut. Kosnett ka shkruar në Twitter se qëndrojnë me Kosovën në përkujtim të...

Thaçi dhe Kosnett bëjnë “shkëmbim të hapur pikëpamjesh”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar të premten ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett në një takim të mbyllur, në të cilin është...

Ambasadori amerikan: Albin Kurti të mos sillet si kryeministër i Shqipërisë...

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të transmetuar në Radio Televizionin Publik të Kosovës, ka komentuar aktivitetin e Albin Kurtit, ndaj...
SiteLock