Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Pezullim

Tag: pezullim

Nuk largonin mbetjet e rrezikshme! IKMT pezullon “Bankers Petrolium”, gjobë 2...

Bllokohet kompania “Bankers Petrolium”. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka konstatuar disa shkelje të kompanisë. Pas kontrolleve të ushtruara rezulton se kompania nuk...

Përmbarimi pezullon punën e hidrocentraleve në Valbonë

Pezullohet kontrata e koncesionit të dy hidrocentraleve në lumin Valbonë në pronësi të kompanive ‘Gener 2’ dhe ‘Dragobia Energy.’ Nga Bashkim Shala Të martën në mesditë,...

“Furtunë” në policinë e Korçës, pezullohet shefi i komisariatit, ai i...

Një furtunë e vërtetë po ndodh ditën e sotme në policinë e Korçës, aty ku janë pezulluar nga detyra 6 punonjës të policisë. Bëhet fjalë...

Sherri tek “Çajupi”, pezullohen nga puna dy mësueset e përfshira në...

Janë pezulluar nga puna dy mësueset që u konfliktuan dje shkolla “Çajupi”. Pasi policia zbardhi ngjarjen, Zyra Vendore e Arsimit Parauniversitar Tiranë ka kërkuar...

Refuzuan vaksinimin kundër COVID, pezullohen 3 mijë punonjës shëndetësorë në Francë

Rreth 3.000 punëtorë në sektorët e shëndetësisë dhe kujdesit në Francë janë pezulluar nga puna për shkak se kanë refuzuar vaksinimin kundër COVID-19. Lajmi u...

20-vjeçarja ndërroi jetë pas lindjes, merret vendimi për 2 mjekët në...

Gjykata e shkallës së Parë në Gjirokastër ka pezulluar nga detyra 2 mjekë dhe iu ka ndaluar të dalin jashtë vendit. Mjekët që janë pezulluar...

‘I dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e...

Rrjeti Social Twitter ka kufizuar veprimtarinë e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në llogarinë e tij duke paralajmëruar ndjekësit se ajo është një...

Ish-avokati i Donald Trump pezullohet nga ushtrimi i profesionit: Beri deklarata...

Rudy Giuliani, ish-avokati personal i ish-Presidentit Donald Trump, është pezulluar nga ushtrimi i profesionit të avokatit në shtetin e New York-ut. Një gjykatë e apelit në...

KLP pezullon nga detyra prokurorin Sali Hasa të arrestuar për korrupsion

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka pezulluar nga detyra prokurorin e Sarandës, Sali Hasa, të arrestuar për korrupsion 3 dotë më parë. Në mbledhjen e...

Morën ryshfet qytetarit, pezullohen nga detyra 2 mjekë të spitalit të...

Dy mjekët të spitalit të Fierit janë pezulluar nga detyra pasi kanë marrë ryshfet. Bëhet fjalë për Mjekun psikiatër Agim Sula, dhe mjekun ORL,...
SiteLock