Sunday, December 4, 2022
Home Tags Persida asllani

Tag: persida asllani

Ndryshimi i leximit të veprës së Kadaresë

Emisioni “Java në RTSH” erdhi me një minutazh special kushtuar 85-vjetorit të Ismail Kadaresë, ku emra të njohur të letërsisë komentuan veprën dhe rolin...

120 vjetori i Naim Frashërit/ Organizohet tryeza e rrumbullakët në Muzeun...

Në kuadër të 120-vjetorit të vdekjes së Naim Frashërit, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit organizuan tryezën e...

113 vjetori i lindjes së Mitrush Kutelit, botohet libri “Vargje të...

Me rastin e 113-vjetorit të lindjes së Mitrush Kutelit, një prej zërave më të rëndësishëm të prozës shqipe, Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit...
SiteLock