Saturday, December 3, 2022
Home Tags Perkujtimore

Tag: perkujtimore

Përkujtohet në 34-vjetorin e vdekjes, poeti i madh Lasgush Poradeci

Si sot më 12 nëntor 1987, u nda nga jeta poeti i madh Lasgush Poradeci. Poeti, shkrimtari, përkthyesi shqiptar Llazar Sotir Gusho i njohur me...

Ishte njeri i vlerave intelektuale, Neki Cirongu do mbetet i tillë...

Ese nga Xhevahir Cirongu Përkujtimore Po afton data 17 marsi. Ende lotët e shkurtit s’janë tharë në sytë tanë.Ata lotojnë sërisht e bashkë me lulet e...

Momente paniku në përkujtimoren e Kacifasit, vajza që mbante flamurin bie...

Frikë dhe panik në festimet e Festës Kombëtare Greke në Jug të vendit. Një prej vajzave, e cila mbante flamurin shqiptar në ceremoni, ka...

Masakra e Reçakut, Meta në Kosovë

Sot si 21 vite më parë do të ndodhte një nga masakrat më të mëdha të bëra nga ushtria serbe në Kosovë, pikërisht në...

Xhemajl Berisha sot dekorohet me titullin “Hero i Kosovës”

Nën patronatin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, për nder të 30-vjetorit jubilar të rënies në altarin e lirisë, të Dëshmorit...
SiteLock