Thursday, December 1, 2022
Home Tags Perhapje

Tag: perhapje

Pas më shumë se një muaji shënohet 1 viktimë nga COVID,...

1 viktimë nga COVID, 30 raste të reja në 24 orët e fundit. Njoftimi i ministrisë: Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen ndaj...

Përhapja e variantit Delta, a duhet të jemi të shqetësuar?

Nga Carlos Del Rio, The Hill Përhapja e vazhdueshme e SARS-CoV-2 çon në krijimin e mutacioneve të reja. Këto mutacione bëhen shqetësuese kur kanë transmetueshmëri të...

Alarmi nga Greqia: Varianti Delta po infekton masivisht fëmijët

Përhapja e variantit Delta në Greqi ka shqetësuar autoritet e vendit fqinj, duke çuar në dyfishin e rasteve ditore me Covid-19 brenda javës. Megjithatë...

Ish-ministri jep alarmin: Nuk ka më dyshime! Në Shqipëri ka hyrë...

Ish-ministri dhe drejtori i Kabinetit në Presidencë, Edmond Panariti shprehet se duhet shpallur sa më parë futjen në Shqipëri të variantit më ngjitës dhe...

OBSH ngre alarmin: “Varianti anglez” i virusit është përhapur në 60...

"Varianti britanik" i koronavirusit të ri, vazhdon të përhapet në të gjithë botën dhe është i pranishëm që prej javës së kaluar në 60...

Virusi i ri po shpërndahet me shpejtësi/ Britania merr vendimin e...

Kryeministri i Britanisë së Madhe, me anë të një prononcimi të bërë thuhet se Anglia do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga...

Gripi i shpendëve përhapet në shumë shtete të Indisë

Gripi i shpendëve është përhapur në më shumë shtete të Indisë, si dhe në kryeqendrën New Delhi. Delhi dhe Maharashtra, me një popullsi prej 114...

Kina përballet me shpërthim të ri të koronavirusit

Kina po përballet me një prej shpërthimeve më të rrezikshme të koronavirusit, meqë autoritetet shëndetësore kanë thënë se dhjetëra persona kanë rezultuar pozitiv në...

“Situatë alarmante, 22 vende europiane me raste të shumta të variantit...

Duke parë situatën, Organizata Botërore e Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve evropiane të bëjnë më shumë për të frenuar një variant të ri të...

Si përhapet varianti i ri i Covid-19? Ja çfarë dinë shkencëtarët

Një formë më ngjitëse e coronavirusit ka filluar të qarkullojë në Shtetet e Bashkuara. Në Britani, ku u identifikua për herë të parë, varianti i...
SiteLock