Wednesday, December 7, 2022
Home Tags Pentagoni

Tag: pentagoni

Mbyllet Pentagoni, të shtëna me armë jashtë godinës

              Një incident me armë zjarri ka bërë që autoritetet të mbyllin Pentagonin dhe të mos lejojnë asnjë prej personelit të dalë jashtë. Të shtënat me...

9 rajone në Italinë qendrore në gatishmëri për shkak të raketës...

Mbetjet e një rakete të madhe kineze, që u lëshua në hapësirë javën e kaluar, pritet të hyjnë në atmosferën tonë pas mesnatës dhe...

Dalin fotot nga raportet ushtarake: Pentagoni pretendon kontakt me UFO-t

Pentagoni ka hasur në UFO 2 vite më parë. Së fundmi në mediat amerikanë janë publikuar dy raporte të Task-Forcës së Pentagonit mbi fenomenet...

Pentagoni: Kina dhe Rusia kërcënojnë epërsinë e SHBA-së në hapësirë

Një zyrtar i lartë i Pentagonit tha se Kina dhe Rusia po i rrisin orvatjet për të zhvilluar kapacitete të sofistikuara hapësinore, në përpjekje...

Pentagoni: Do t’i respektojmë ligjet e luftës

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper, la të kuptohet se ushtria e Shteteve të Bashkuara nuk do t'i sulmonte lokacionet kulturore të Iranit, edhe...
SiteLock