Tuesday, November 29, 2022
Home Tags Pensione

Tag: pensione

Arka e pensioneve në rrezik, stoku i borxhit arriti 144 mln...

Stoku i borxhit për sigurimet e papaguara shoqërore arriti në 17,7 miliardë (144 mln euro) në fund të vitit 2021 me një zgjerim 4.1...

Njohja e pensioneve të shqiptarëve në Itali, Rama: Parlamenti Italian amendament...

Kryeministri Edi ka bërë me dije se Parlamenti Italian ka përfshirë në projekt-buxhetin për vitin 2022 një amendament për nisjen e procesit të njohjes...

90 naftëtarë, minatorë dhe metalurgë përfitojnë shtesë të pensionit, zbardhen emrat...

90 naftëtarë, minatorë dhe metalurgë në të gjithë vendin janë shpallur përfitues të pensionit suplementar. Ditën e djeshme, Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar...

Maqedonia e Veriut rrit pensionet deri në 3 euro

Vendimi i Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale për rritjen e pensioneve për 1.2 për qind ka nxitur reagime të shumë në opinion, kryesisht...

Rritja e pensioneve, ja sa do të jenë përfitimet për ushtarakët,...

Vendimi më i fundit i qeverisë që rrit me 2.7% pensionet përcakton edhe vlerën e tyre për secilën kategori. Me hyrjen në fuqi të...

Miratohet indeksimi i pensioneve për mbi 700 mijë përfitues

Nga 1 prilli pensionistët do të kenë një rritje me 2.7% të pensionit të tyre, e ardhur kjo nga indeksimi i miratuar sot nga...

Emigrantët kërkojnë pension/ Punuan për dekada në Itali, s’marrin dot pension...

  Mungesa e një marrëveshjeje për njohjen e kontributeve të emigrantëve shqiptarë që kanë punuar prej vitesh në Itali dhe janë kthyer po i përball...

Basha në familjen e çiftit të moshuar: Rrisim me 5% pensionet...

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim ditën e sotme në banesën e një çifti të moshuar në Kavajë. Basha gjatë bashkëbisedimit me tha iu premtoi...

Basha prezanton programin për ish-të përndjekurit, zbulon shifrën shtesë mbi pensionet...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar programin e Partisë Demokratike për ish-të përndjekurit politikë. Ai ka thënë se brenda mandatit të parë...

Ish-mësuesi e pyet për pensionet, kryeministri Rama i jep përgjigjen e...

Një ish-mësues e përgëzoi kryeministrin Rama për rindërtimin e shkollave, duke u shprehur se shkollat e rindërtuara nga qeveria janë më të mira edhe...
SiteLock