Tuesday, November 29, 2022
Home Tags Pension

Tag: pension

Peticioni i pensionistit spanjoll, mbledh 600 mijë firma

‘Jam i moshuar por jo idiot’ është peticioni i një pensionisti spanjoll i cili ka dorëzuar firmat e mbi 600 000 personave që janë...

3.000 burra s‘paguajnë për fëmijët, refuzojnë t’u japin pensionin pas divorcit

Për 14 vjet me radhë, ish bashkëshorti refuzoi të paguante çka gjykata urdhëroi për rritjen e fëmijës së tyre dhe për 14 vjet, Miranda...

Italia suprizon me masat e reja të Covid: Nëse refuzoni vaksinën...

Italia ka bërë me dije se qytetarët e punësuar e kanë vaksinimin të detyrueshëm dhe do të ketë pezullime nga puna për ata që...

“Jef Bezos del në pension”, merr me vete pasurinë e tij...

Jeff Bezos ka vendosur të tërhiqet si Ceo i Amazon në moshën 57 vjeç, ai do të mbajë me vete rreth 197 miliardë dollarë,...

191 naftëtarë, minatorë dhe metalurgë përfitojnë shtesë pensioni, ISSH zbardh emrat...

Një tjetër grup i ish-punonjësve të nëntokës marrin shumën që u takon për përfitim të pensionit suplementar. Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar dje...

Miratimi i vendimit për pensionin ndaj familjes së Klodian Rashës, zbardhet...

Ditën e sotme në Komisionin e Ekonomissë është miratuar akti normative i qeverisë për t’i akorduar një pension të posaçëm familjes së Klodian Rashës,...

Tërhiqte pensionet e qytetarëve dhe i mbante për vete, arrestohet ish-punonjës...

Një 48-vjeçar nga Gjirokastra, ish-punonjës i Postës është arrestuar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale  “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Shërbimet...

Ka luajtur qindra role të njohura në skenën shqiptare, por do...

Një nga aktorët më të njohur të skenës shqiptare ndër vite ëshë padyshim dhe Sotiraq Bratko. Ai ka luajtur shumë role në filmat shqiptarë...

Posta Shqiptare njoftim për të qytetarët e Tiranës: 4 numra shtesë...

Me qëllim menaxhimin e fluksit të telefonatave të ardhura për shpërndarjen e pensioneve në adresë, si dhe për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari,...

1.260 naftëtarët, metalurgët dhe minatorët do të përfitojnë pension suplementar

Qeveria vazhdon të shpërndajë fondin e pensioneve suplementare për punonjësit e nëntokës. Ditën e djeshme është zbardhur dhe lista e gjashte e naftëtarëve,...
SiteLock