Thursday, December 8, 2022
Home Tags Pendarovski

Tag: pendarovski

Presidenti i Maqedonisë së Veriut ndryshon mendje: Ballkani i Hapur do...

Presidenti maqedon, Stevo Pendarovski ka ndryshuar qëndrim në lidhje me Ballkanin e Hapur. Pak orë pasi deklaroi se ishte kundër nismës derisa në të...

Pendarovski: Viti 2020 më i vështiri që nga pavarësia, pandemia dëshmoi...

“Viti 2020 ishte një nga vitet më të vështira të pavarësisë maqedonase. E kaluam në tension të vazhdueshëm midis frikës dhe shpresës. Kishim frikë...

Pendarovski: Nuk kam informacion për ndonjë marrëveshje të re me Bullgarinë

Presidenti Stevo Pendarovski për “Telma” se nuk ka informacion në lidhje me pohimet e Hristijan Mickoskit i cili pretendon se Zakharieva i ka thënë...

Presidenti Meta uron Pendarovskin: Shqiptarët në Maqedoni dhe komuniteti maqedonas në...

Presidenti Meta ka uruar nëpërmjet një letre të hapur, presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovskit me rastin e pavarsisë së shtetit fqinj. Meta...

Presidenti Pendarovski: Ju tregoj se kur Maqedonia e Veriut do të...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha se Maqedonia e Veriut do të mund të bëhet anëtare e plotfuqishme e Aleancës veri atlantike...

Pendarovski: Borisov dhe Tipras na shpëtuan nga izolimi ndërkombëtar

Presidenti Stevo Pendarovski vlerëson lartë rolin e Bullgarisë dhe Greqisë për të nxjerrë vendin nga izolimi ndërkombëtar në të cilin e kishte zhytur, siç...

Rama merr pjesë në samitin e Ohrit, zbardhet axhenda e takimeve

Kryeministri Rama do të udhëtojë në Ohër, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian. Zyra e...
SiteLock