Home Tags Patenta

Tag: patenta

Patentat shqiptare njihen në Gjermani, DW jep detaje: Çfarë përmban rregullorja...

"Për fat të mirë ua hoqëm edhe këtë pengesë!" - tha Winfried Herrmann, ministri i transporteve të Landit Baden Württemberg, në cilësinë e tij si...

Njihet patenta shqiptare edhe në Gjermani! Rama: Lajm i mirë

Njihet patenta shqiptare në Gjermani. "Më në fund, pas kalimit në parlamentin e çdo landi, Bundesrati gjerman votoi njohjen e lejeve shqiptare të drejtimit, një...

Botohen në Fletoren Zyrtare ndryshimet në K.Rrugor: Provimi i teorisë do...

 Janë botuar në Fletoren Zyrtare ndryshimet në Rregulloren e Kodit Rrugor, mes të cilave ka ndryshime me rëndësi për Sigurinë Rrugore që lidhen me...

Për të rimarrë patentën do t’i nënshtroheni pyetsorit për rregullat e...

DPSHTRR ka bërë një lajmërim për shoferët që do rimarrin lejen e drejtimit, duhet t’i nënshtrohen një interviste për të vërtetuar se janë të...

Rama: Njohja e patentave shqiptare në Gjermani në fazën e fundit...

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se njohja e patentave shqiptare në Gjermani është në fazën e fundit të miratimit. Komentuesi: Me mire te ishin...

Njohja e patentave shqiptare në Itali, marrëveshja ka hyrë në fuqi

Marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për njohjen e patentave ka hyrë në fuqi më 12 korrik, ndërsa do të jetë efektive për...

Italia jep lajmin e shumëpritur për shqiptarët!

I shumëpritur prej dhjetorit 2019 kur skadoi marrëveshja në fuqi, i paralajmëruar prej muajsh nga ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, konvertimi i...

Më shpejtësi deri në 153 km/h, të dehur dhe pa patentë,...

Dhjetë drejtues mjetesh janë arrestuar nga Policia Rrugore në 24 orët e fundit, gjashtë prej tyre drejtim mjeti në gjendje të dehur, dhe 4...

Shpejtësi 153-169 km/h e manovra të rrezikshme, arrestohen 23 shoferë, hiqen...

Shpejtësia e lartë dhe drejtimi i makinës në gjendje të dehur janë problematika të paevitueshme dhe të rrezikshme që konstatohen te shoferët gjatë drjetimit...

Me shpejtësi 175 km/h në Sauk, “rrugorja” heq 5 patenta për...

Policia Rrugore e Tiranës vijon monitorimin e pandërprerë me Radar për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor me qëllim parandalimin e aksidenteve...
SiteLock