Friday, August 19, 2022
Home Tags Pastrim parash

Tag: pastrim parash

Raporti vjetor, Moneyval fut Shqipërinë në listën gri: Nuk ka përmirësim...

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Pastrim parash/ SPAK shpall në kërkim Rezart Taçin, arrestohen dy bashkëpunëtorët

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në pranga kanë përfunduar dy bashkëpunëtorët e tij...

Operacioni anti-drogë, arrestohet prokurori i Vlorës, Maksim Sota! Në pranga edhe...

Burime për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta bëjnë me dije se në kuadër të operacionit anti-drogë Shqipëri-Itali është vënë në pranga prokurori i...

Vlerësimi i FATF: Shqipëria është në rrugën e duhur në gjurmimin...

Shqipëria prej muajit Shkurt 2020 ka ndërmarrë angazhim të gjerë si në nivel politik dhe institucional, për të përmirësuar sistemin kundër pastrimit të parave...

Pastrimi i parave, Shqipëria mbetet nën monitorim nga MONEYVAL

Vendi ynë vijon të klasifikohet si vend me rrezik për pastrim parash dhe financim terrorizmi dhe për këtë arsye do të mbahet nën monitorim...

Familja Berisha nën hetim nga SPAK për pastrim parash, përgatit kundërsulm...

Nga Adriatik Doçi Dy investigime të Report Tv mbi korrupsionin madhor të Familjes Berisha dhe pastrimin e dyshuar të parave përmes investimit në pasuri të...

Raporti i GI: Paratë e drogës në Shqipëri pastrohen në ndërtim

Fondet e siguruara kryesisht nga tregtia ndërkombëtare e drogës pastrohen në sektorin e ndërtimit dhe turizmit në Shqipëri, raportohet në një studim të Iniciativës...

Si pastrohen paratë e pista në Shqipëri? DPPPP publikon analizën: Përmes...

Ndërsa ka pasur një ulje të rasteve të sinjalizuara për fonde të dyshimta për vitin 2020, Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të...

Aksion blic orët e fundit në Elbasan, arrestohen në flagrancë 7...

Një aksion blic është realizuar orët e fundit në qytetin e Elbasanit, ku kanë rënë në pranga shtatë persona, pasi janë kapur me shuma...

Frrok Çupi akuza të rënda: Ky është një krim i rëndë!...

Analisti Frrok Çupi tha se krimi i pastrimit të parave ka një mbështetje politike në vendin tonë, i cili do shumë kohë që të...
SiteLock