Home Tags Partia socialiste

Tag: partia socialiste

Zyrtarizohet lista e kandidatëve për zgjedhjet e 6 marsit, PS mbledh...

Partia Socialiste do të zyrtarizojë ditën e sotme 6 emrat që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Sot, në...

PS distancohet nga plagosja në zyrat e PD në Kavajë: Dënojmë...

Partia Socialiste është distancuar nga plagosja e ndodhur këtë të hënë në Kavajë, në një zyrë elektorale të PD-së. Kandidati i PS-së për deputet në...

PS mbyll fazën e dytë të përzgjedhjes së kandidatëve në platformën...

Numri 2 i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur sot për nismën që ka ndërmarrë PS-ja për përzgjedhjen e deputetëve të rinj për zgjedhjet...

Fatos Lubonja: Nuk pres që kjo PS të jetë e të...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka folur për raportet e Ramës me oligarkët. Lubonja thotë...

Deputetja Klodiana Spahia: Opozita të paktën të bëhet krah me mjekët....

Deputetja e Partisë Socialiste, Klodiana Spahiu tha se pamjet që qarkulluan nga morgu i Tiranës, ku shiheshin viktimat që kanë humbur jetën nga Covid-19, ...

Partia Socialiste bën të tjera ndryshime në drejtoritë e institucioneve shtetërore

Partia Socialiste vijon të bëjë ndryshime në drejtoritë e institucioneve shtetërore. Tashmë kemi hyrë në fazën e pragut të fushatës dhe bëhet me dije se...

Ervin Bushati reagon për ndryshimet në Kodin Zgjedhor: Parti familjare që...

Deputeti socialist, Ervin Bushati, ka folur për zhvillimet e fundit politik. I pyetur për ndryshimet në Kodin zgjedhor, deputeti socialist, Bushati, tha se ky...

“S’më ka ardhur ofertë politike”, deklarata befasuese e Ylli Manjanit: Do...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se është i gatshëm të bashkëpunojë si me PS, si me PD, si me LSI nëse kanë në...

Hyseni dhe Zeneli: Ligji organik për presidentin do jetë javën e...

Mazhoranca socialiste dhe opozita parlamentare janë të bindura se institucioni i Presidentit të Republikës ka nevojë për një ligj organik. Prej disa ditësh në...

Analisti i njohur zbulon planin e fshehtë të Ramës pas fjalës...

Në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministri Rama nuk la pa sulmuar  kundërshtarët e tij, Ilir Metën dhe Lulzim Bashën. Për...
SiteLock