Tuesday, October 4, 2022
Home Tags Papa francesku

Tag: papa francesku

Nikolla dhe Gjekmarkaj priten në Audiencë nga Ati i Shenjtë, Papa...

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, dhe Zëvëndëskryetari, z. Agron Gjekmarkaj, u pritën në Audiencë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Në takim ishte...

Papa po merr në konsideratë mundësinë e një vizite në Kiev

Papa Françesku tha se po mendonte të organizonte një udhëtim në Kiev, edhe pse kryeqyteti i Ukrainës është i rrethuar nga forcat ruse. Gjatë...

Papa: Rritja e buxheteve ushtarake dhe vendosja e sanksioneve nuk është...

Papa Françesku ka lëshuar kritika të forta kundër vendeve për rritjen e shpenzimeve ushtarake ndërsa sulmi rus ndaj Ukrainës vazhdon, duke e quajtur atë...

Papa Françesku nga Vatikani: Çiftet të bëjnë fëmijë, në vend që...

Gjatë meshës së fundit të mbajtur në Vatikan, Papa Françesku foli për “dimrin demografik” me të cilin përballen pjesët e botës dhe u kërkoi...

Deti mesdhe i kthyer në gurë varresh pa identitet! Dhjetra refugjatë...

Autoritetet greke kanë thënë se dhjetëra refugjatë kanë vdekur pasi një varkë me rreth 50 persona, sipas një dëshmitari, u mbyt në ishullin Folegandros,...

Papa Françesku festoi sot 85- vjetorin! Rama e uron me fjalët...

Papa Françesku mbush sot 85 vjeç, një ditëlindje që e feston vetëm disa ditë pasi festoi 52 vjetorin e shenjtërimit të tij si prift. Njerëz...

Papa Françesku i bën thirrje Evropës që të mirëpresë emigrantët gjatë...

Papa ka denoncuar "interesin e ngushtë vetjak dhe nacionalizmin" për mënyrën se si vendet evropiane i trajtojnë emigrantët. Duke folur në ishullin grek i...

Një person tenton të sulmojë me thikë Papa Françeskun në...

Një qytetar ka tentuar të hyjë në zonë me thikë drejt Atit të Shenjtë, teksa ai po mbante një fjalim gjatë vizitës së tij...

Nuk shkuan me pushime, Vatikani u dhuron 15 mijë akullore të...

VATIKAN- Papa Françesku u dërgoi 15,000 akullore të burgosurve në Romë për t’i ndihmuar ata të qetësoheshin, pasi kjo ka qenë një nga  verat më...

Papa Françesku mesazh popujve: Vaksinohuni, është një akt dashurie

Vaksinimi kundër përhapjes së koronavirusit është një "akt dashurie". Kështu ka deklaruar Papa Françesku përmes një video-mesazhi për popujt në fushatën e vaksinimit kundër...
SiteLock