Thursday, March 23, 2023
Home Tags Pandemi

Tag: pandemi

Pa maska dhe pa pasaportë vaksinimi për të huajt, Shqipëria starton...

Nga 1 Maji Shqipëria nuk do të aplikojë asnjë masë shtrënguese si pasojë e koronavirusit. Vendimet e Komitetit të Ekspertëve për heqjen e te...

COVID në Shqipëri/ Asnjë viktimë, infektohen 63 qytetarë në 24 orët...

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer 986 testime, ndërsa janë identifikuar 69 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë bën me dije...

Identifikohen mbi 21 099 raste të reja me COVID-19 dhe 51...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 21 099 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i infektimeve kanë arritur në 3,...

OBSH: Lufta në Ukrainë mund të përkeqësojë pandeminë COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se lufta në Ukrainë mund të përkeqësojë pandeminë COVID-19. CCN shkruan se sipas OBSH autoritetet duhet të bëjnë më...

ECDC: Kujdes, pandemia ende mes nesh, Omicron nuk do jetë varianti...

“Pandemia nuk ka mbaruar. Covid-19 ka të ngjarë të qëndrojë me ne. Nuk është e sigurt që Omicron është varianti i fundit që shohim”....

Koronavirusi në Greqi, 19,154 të infektuar dhe 93 viktima në 24...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 19,154 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht gjatë këtyre 24 orëve 93 persona nuk e...

COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri: 604 të infektuar...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 604 raste të reja me koronavirus nga 2,962 testime të kryera. Fatkeqësisht 3 persona...

Kosovë/ 717 të infektuar dhe 4 viktima në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 717 raste të reja me koronavirus nga 4,132 testime të kryera. Fatkeqësisht gjatë këtyre 24...

Silva Bino: Pandemisë po i vjen fundi, por vaksinimi duhet të...

Infektimet me omicron do të vijojnë deri në verë por ndërkohë koronaviruset do të vijojnë të jenë të pranishme ndaj dhe vaksinimi duhet të...

Kosovë/ 2,110 të infektuar dhe 5 viktima në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2,110 raste të reja me koronavirus nga 9,451 testime të kryera. Fatkeqësisht 5 qytetarë nuk...
SiteLock