Tuesday, January 25, 2022
Home Tags Open ballkan

Tag: open ballkan

Rama: Do pyesim të gjithë shqiptarët për ‘Ballkanin e Hapur’, na...

Çështja e 'Ballkanit të Hapur' ka krijuar shumë ndasi në opinion publik. Kryeministri Rama ka premtuar sot se të gjithë shqiptarët do të pyeten...

Vuçiç për Ballkanin e Hapur: Ja çfarë i tha fshatari shqiptar...

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç duket se i qëndron qasjes së tij pro nismës “Open Ballkan”. Në prag të takimit të radhës në Tiranë, që...

Open Balkan pa Kosovën? / Edi Rama: Të gjithë do të...

Kryeministri Edi Rama ka folur për nismën “Open Balkan”, duke e cilësuar edhe njëherë si një mundësi që jo vetëm të ketë bashkëpunim ekonomik...

Escobar për ‘Open Balkan’: Kjo iniciativë s’do funksionojë pa përfshirjen e...

Gabriel Escobar, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor gjatë fjalë së tij të mbajtur virtualisht në konferencën e 'Open Balkan' tha se kjo...

Meta në një universitet në Prishtinë: ‘Open Balkan’ rikthen fantazmën e...

“Shqiptarët, faktor stabiliteti në Ballkan”, ka qenë tema e një aktiviteti të zhvilluar sot në Prishtinë ku ka marrë pjesë edhe Presidenti Ilir Meta....

Çfarë truri dhe zemre duhet të kesh, të mos duash sot...

Rama është sot, e nesër nuk do të jetë, po ashtu Vuçiç, Zaev, Kurti etj. Nuk do të jemi ne, por ama do të...

Genc Pollo jep një version tjetër të nismës “Open Balkan”

Ish-ministri Genc Pollo të mërkurën është shprehur se qeveria gjermane nuk e ka përkrahur nismën “Open Balkan”, por Tregun e Përbashkët Rajonal, i cili...

Ballkani sërish në luftë, tani jo me armë, por me fjalë

Nga Roland Qafoku Takimi i të enjtës në Shkup nën okelion “Open Balkan” solli edhe një herë realitetet në pjesën perëndimore të gadishullit tonë që...

Shqipëri, Kosovë, “Open Ballkan” dhe të ngecësh në xhunglën e iniciativave...

Nga Ben Andoni Gati një vit më parë në Washington, Serbia dhe Kosova nënshkruan një dokument, sipas të cilit dy shtetet ballkanike, armike të pafre...
SiteLock