Sunday, February 5, 2023
Home Tags Obama

Tag: obama

Barack Obama na sugjeron këta libra që t`i lexojmë këtë verë

Ish-presidenti i SHBA-së Barack Obama është aktiv me postime nga më të ndryshmet në rrjetet sociale. Ndërkohë, së fundmi në Instagram ka publikuar listën e...

Berisha: S’kam pasur probleme me Bush as me Obamën, ja kur...

Jo pak i surprizuar për keq nga vendimi i DASH për shpalljen non grata, Sali Berisha kujton se nuk ka pasur asnjë problem me...

Largimi i bujshëm nga Shtëpia e Bardhë, Barack Obama vjen me...

Të dy ish-presidentët, Obama dhe Trump, i bashkon antipatia për njeri-tjetrin. E megjithatë kritika e Obamës ndaj pasardhësit të tij Trump shprehur në një...

A do të jetë në gjendje Amerika të ndryshojë faqe?

Nuk është hera e parë që një president demokrat zgjidhet në Shtetet e Bashkuara, duke premtuar ndryshime të madha për politika më progresive. Në...

‘Populli amerikan do ta bëjë gjumin e qetë me të’, Joe...

Presidenti amerikan i zgjedhur, Joe Biden po vijon të kompletojë ekipin e tij. CNN raporton se ai do të nominojë William Burns, si drejtor...

Clintoni, Bushi dhe Obama zbulojnë vendimin e tyre të fundit

Ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton janë të gatshëm të marrin publikisht vaksinën e koronavirusit për të...

Obama feston për Biden: S’mund të isha më krenar, përgëzoj Presidentin...

Ish-Presidentit i SHBA-ve, Barack Obama ka uruar për fitoren Joe Biden, pasi ai u shpall fitues i zgjedhjeve presidenciale. “Nuk mund të isha më krenar,...

Obama lutet për shërimin e Trump

Ish-presidenti i SHBA-ve, Barack Obama së bashku me gruan e tij i kanë uruar shërim të shpejtë presidentit të tanishëm, Donald Trump dhe Zonjës...

Debati presidencial Trump-Biden ‘ngriti në këmbë’ gjithë SHBA-në, vjen reagimi i...

Dje Amerika e kishte vëmendjen nga debati Trump-Biden, i pari nga tre debatet që do të mbahen deri para zgjedhjeve të 3 nëntorit. Ish-Presidenti...

Obama: Propozimi i Rusisë për Sirinë, pozitiv

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se propozimi i Rusisë, që Siria të dorëzojë të gjitha armët kimike nën kontrollin ndërkombëtar,...
SiteLock