Monday, August 15, 2022
Home Tags Non grata

Tag: non grata

Negociatat: Si presidenti i KE dhe Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin...

Kur e gjithë Europa njëzëri po thotë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për negociatat të cilat duhet të hapen sa më...

Tha se nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE,...

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se ndjen keqardhje për deputetin e Partisë Kristian Demokrate në Gjermani, Gunther Krichbaum. Ai gjithashtu e ka ftuar deputetin...

Berisha: Kur PD të vij në pushtet George Soros do shpallet...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se një nga aktet e para që do të bëjë kur Partia Demokratike në vijë në pushtet do të...

Për të gjithë ata që thonë se Sali Berisha është ‘ringjallur’...

Nga Mero Baze Një vit më parë më  19 maj në mesditë Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën nga ana e tyre ndëshkimin e munguar...

Mospërjashtimi i Orlando Rakipit, reagon Alibeaj: Asnjë habi nga ishulli i...

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike Enkeleid Alibeaj ka komentuar qëndrimin e Partisë Socialiste lidhur me deputetin Orlando Rakipi. Reagimi i plotë: "Asnjë habi nga ishulli...

Bardhi-PD: Pse nuk reaguat për shpalljen Non Grata të Aqif Rakipit,...

Gazment Bardhi iu ka kërkuar llogari deputetëve të PD-së që mbështesin Sali Berishës pse nuk kanë reaguar për shpalljen ‘Non Grata’ të Aqif Rakipit. "E...

Ish-ambasadori Fatos Tarifa flet për Berishën: Nëse nuk të do Amerika,...

Ish-ambasadori shqiptar në SHBA, Fatos Tarifa thotë se është absurde të mendosh që Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shpallur non grata Sali...

Berisha rikthen konspiracionin për faljen e “non grata”

Sali Berisha vazhdon t’i fryjë konspiracionit sa i përket vendimit të Shteteve të Bashkuara për ta shpallur “non grata” si të korruptuar dhe minues...

Luan Hoti, kandidati i Partisë Demokratike për Kryetar Bashkie në Durrës...

  Nga Skënder Kapiti Prezantohet zyrtarisht para strukturave të Partisë Demokratike në Durrës, kandidati për kreun e Bashkisë së Durrësit nga dy nënkryetarët Grida Duma dhe...

Këshilltari i Bashës: Kreu i PD ka vetëm 2 rrugë, ose...

Këshilltari i kreut të PD, Roland Bejko është shprehur në “Report Tv” se Lulzim Basha ka vetëm 2 rrugë në situatën ku ndodhet aktualisht...
SiteLock