Wednesday, August 17, 2022
Home Tags Nikolla

Tag: nikolla

Nikolla dhe Gjekmarkaj priten në Audiencë nga Ati i Shenjtë, Papa...

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, dhe Zëvëndëskryetari, z. Agron Gjekmarkaj, u pritën në Audiencë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Në takim ishte...

Kryeparlamentarja Nikolla uron Fiter Bajramin: Ne, shqiptarët, pavarësisht besimit, jemi një...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përmes një mesazhi të shpërndarë për mediat ka uruar sot besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramin. Nikolla shprehet...

Nikolla përlot kryetaren e Bashkisë së Kurbinit: Fëmijën e saj e...

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, teksa falënderoi Presidentin Turk, Recep Tayyip Erdogan për rindërtimin e banesave të reja në Kurbin, që u shembën nga...

77-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë, Rama, Nikolla dhe Meta homazhe në...

Presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama dhe kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla kanë kryer homazhe dhe nderime në Varrezat e Dëshmorëve, për dëshmorët e rënë...

Dita e Çlirimit/ Nikolla: Vlerat e antifashizmit dhe të lirisë qëndrojnë...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar shqiptarët me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të atdheut. Kryeparlamentarja nënvizon se sot është dita...

Vrasja në Deçan, Nikolla: Krim i rëndë dhe i patolerueshëm, kriminelët...

Sulmi makabër në Deçan të Kosovës që la 3 viktima mes tyre dy nxënës të mitur ka tronditur vendin. Një reagim ka ardhur edhe...

Albanologët shqiptarë qëndrojnë me dinjitet krah dijetarëve evropianë e botërorë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndeti sot Kuvendin Ndërkombëtar të Studimeve Albanologjike, i cili nisi punimet sot në Tiranë. Në Kuvend marrin pjesë, përveç akademikëve,...

Këshilli i Evropës! Nikolla vjen me një deklaratë për Kosovën/...

Kryeparlamentarja e Shqipërisë Lindita Nikolla mori sot fjalën në konferencën e kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës, në Athinë.     Gjatë fjalës...

Nikolla pret ambasadorin e ri të Britanisë: Me opozitën pjesë aktive...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King-Smith. Pasi e uroi Nikollën për zgjedhjen Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë, Ambasadori...

Nisja e vitit të ri shkollor, Nikolla: Nxënësit të marrin arsimimin...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar të gjithë mësuesit, nxënësit e prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. Nikolla shprehet se pavarësisht...
SiteLock