Tuesday, January 25, 2022
Home Tags Ndertimi

Tag: ndertimi

INSTAT: Sipërfaqja për ndërtesa të reja, rritje me mbi 41%

Në tremujorin e tretë të këtij viti janë miratuar gjithsej 442 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 262 leje të miratuara në tremujorin...

Programi i rindërtimit! Bashkitë kërkojnë financimin e 6 mld lekëve grante...

Rreth 6 miliard lekë grante të tjera rikostruksioni pritet t’u shpërndahen 6 bashkive në vend për rikonstruksionin e apartamenteve dhe shtëpive të dëmtuara nga...

Vendimi i ri për tërmetin, Kryeministri Rama: 1 miliard lekë më...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama konfirmoi mëngjesin e sotëm se qeveria do të shtojë edhe 1 miliard lekë për subvencionimin e qirasë së qytetarëve...

‘Ndërtimi, sektor vulnerabël për pastrimin e parave’, drejtori DPPPP, Koçi: Bëhen...

Ka nisur me fyerje, debat dhe akuza mbledhja e Komisionit të Ekonomisë për projektligjin e pastrimit të parave. Kryetari i Komisionit Eduard Shalsi dhe...

A mund të vazhdojmë të banojmë e të ndërtojmë pa u...

Kaluan rreth dy vite prej tërmetit të tmerrshëm të nëntorit të vitit 2019, dhe duket sikur është larguar bashkë me kohën edhe rreziku i...

“Rruga e Arbrit”/ Miratohet kompensimi i pronarëve që preken nga ndërtimi

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme vendimin për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken...

Rama flet për ndërtimin e 500 banesave nga Turqia: Jemi duke...

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Stambolli se jemi duke përcaktuar vendet për ndërtimin e 500 banesave që do të ndërtohen nga Turqia. Në një...

Serbia merr hua €580 milionë për ndërtimin e metrosë së Beogradit

Qeveria serbe do të marrë hua 580 milionë euro për financimin e një sistemi metrojë në kryeqytetin Beograd. Sipas draftit të buxhetit të dorëzuar...
SiteLock