Home Tags Ndertim

Tag: ndertim

E rëndë në Tiranë, vdes punëtori 40-vjeçar, e zunë poshtë materiale...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen ‘5 Maji’ në Tiranë. Një punëtor rreth 40 vjeç, i identifikuar si Vullnet Lala,...

Ndërtuesit presin rritje rekord të aktivitetit dhe çmimeve, konsumatorët nuk kanë...

Ekonomia vendase po përballet me një paradoks vitet e fundit. Teksa po ndërtohet me ritmet të larta, çka po ndihmon dukshëm dhe rritjen ekonomike, konsumatorët,...

Të ardhurat e bashkive krijojnë varësi nga ndërtimet, pesha e tyre...

Të ardhurat nga taksa e ndikimit në infrastrukturë nga ndërtimet e reja (TNI) historikisht kanë përfaqësuar një burim të rëndësishëm dhe qenësishëm në buxhetin...

Ministrja Ibrahimaj: Po diskutojmë 2 strategjitë e taksimit për profesionet e...

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj dha detaje për taksimin e profesioneve të lira duke thënë se po diskutohen 2 strategjitë, por vëmendje më të...

Drejtoria Vendore e ASHK Durrës: Qytetarët të vetdeklarojnë ndërtimin e objekteve...

Nëndrejtoresha e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Risena Xhaja ka njoftuar përmes një statusi në Facebook se Drejtoria Vendore e ASHK në Durrës ka evidentuar...

Pronat në Shqipëri: Shtetasit e huaj dhe emigrantët blenë një të...

32% e pronave të shitura në Shqipëri gjatë gjysmës së parë të këtij viti u blenë nga individë me banim jashtë vendit. Vrojtimi periodik i...

Rama publikon pamje nga punimet në tunelin e Skërficës: Vepra më...

E kthyer tashmë në një traditë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të publikojë pamje nga Tuneli i Skërficës, ndërsa punimet po vijojnë me synimin që kjo...

Prodhohet roboti i parë gjigant për montimin e ndërtesave

Roboti i parë i montimit të përbërësve në ndërtim doli nga linja e prodhimit të një kompanie në provincën Jiangsu të Kinës lindore. Zhvilluar...

Rama e nis ditën me një VIDEO nga ndërtimi i konvikteve...

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të premte e ka nisur e një video nga rindërtimi i konvikteve të mjekësisë. Rama krahas videos shkruan se...

“Fuqia e betonit”, reagon sërish Erion Braçe: Punë e madhe se...

Zv. kryeministri Erion Braçe vijon t’i përgjigjet kritikëve të cilët i kërkojnë të veprojë lidhur me atë që ai e quan “fuqia e betonit”. Përmes...
SiteLock