Home Tags Nato

Tag: nato

Holanda bëhet vendi i parë i NATO-s që vendos robot të...

Holanda u bë vendi i parë i NATO-s që aplikoi për këto makineri duke vendosur 4 robotë tokësorë të armatosur në ushtri. Këta robotë, të njohur...

NATO: Rrjedhjet nga tubacionet sabotim “i pamatur dhe i qëllimshëm”

NATO ka shprehur "shqetësim të thellë" për dëmet e pësuara nga tubacionet Rrjedha Veriore në Detin Baltik, duke i quajtur incidentet "akte të qëllimshme,...

Rezoluta e Srebrenicës dhe turpi që hanë me bukë shqiptarët!

Nga Dritan Hila Të propozosh një rezolutë për masakrën e Srebrenicës, mund të jetë objekt për psikiatër. Me siguri Sali Berisha dhe Tritan Shehu i...

Albin Kurti për Deutsche Welle: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Berlin, ku u takua me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz. Për...

Përvjetori i themelimit të NATO-s, Ministrja Xhaçka: Krenare për kontributin e...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka përkujtuar 73-vjetorin e themelimit të aleancës më të madhe politiko-ushtarake, NATO. Ministrja Xhaçka ka publikuar...

Shqipëria 13 vite pjesë e NATO/ Ministri i Mbrojtjes: Trupat shqiptarë...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka shpërndarë një shënim në Facebook në ditën e  13-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Niko Peleshi shkruan...

13 vjetori i pranimit të Shqipërisë në NATO/ Kryetarja e Kuvendit,...

Kyetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka kujtuar në ditën e 13 vjetorit të pranimit të Shqipërisë në Nato, dëshmorët që ranë në krye të...

Shtrëngime duarsh dhe biseda, Rama ndan fotot nga samiti i NATO-s

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale foto gjatë takimit me krerët e shteteve pjesë të NATO-s gjatë samitit të mbajtur sot në...

Konflikti Ukrainë-Rusi/ Albin Kurti: Kosova mbështet pavarësinë dhe sovranitetin e Ukrainës

Qeveria e Kosovës mbështet sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial të Ukrainës, deklaroi sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një seance të Kuvendit të...

Si do të ndikojë pushtimi i Ukrainës në Europë dhe botë?

The Washington Post Le të supozojmë për një moment se Vladimir Putin arrin të fitojë kontrollin e plotë të Ukrainës. Cilat janë pasojat strategjike dhe gjeopolitike? E...
SiteLock