Sunday, April 2, 2023
Home Tags Moti

Tag: moti

Temperaturat arrijnë 32 gradë C, parashikimi i motit për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë duke sjellë mot të kthjellët dhe të...

Parashikimi i motit, 5 maj 2022

Pjesa e më madhe e vendit tonë do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike të cilat do të sjellin mbizotërim të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb orët e para të ditës parashikohet të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta. Por gjatë mesditës dhe pasdites pritet të...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për ditën e...

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të jetë në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat në orët e para të ditës parashikohet të sjellin...

Përkeqësohet situata e motit në Vlorë, Bashkia thirrje qytetarëve: Priten reshje...

Në Vlorë situata paraqitet mjaft problematikepër shkak të motit të keq që ka përfshirë gjithë territorin e vendit tonë. Në zonën e Lungomares, era...

Keni lëkurë të ashpër nga i ftohti? Ja se si duhet...

Me ardhjen e dimrit vijnë dhe temperaturat e ftohta dhe ngricat. Me këto temperatura, çdo njeri nga ne duhet të informohet për simptomat që...

Ulje temperaturash dhe reshje dëbore, parashikimi i motit për ditët në...

Në vend po shihet qartë që reshjet e shiut janë pakësuar dhe janë ndërprerë në shumë zona. Përmirësimi i motit do të vijojë edhe...

Moti i keq pezullon lundrimet në portin e Vlorës

VLORË– Ditën e sotme kapiteneria e Vlorës ka njoftuar pezullimin e lundrimit për mjetet e vogla lundruese. Për shkak të përkeqësimit të kushteve të...

Reshje dhe rënie temperaturash, ja parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar do të përfshihet nga një sistem i fuqishëm vranësirash, i cili do të sjellë reshje me intensitet kryesisht...

Diell dhe temperatura deri në 23 gradë, si parashikohet moti për...

Gjatë ditës së sotme vendi ynë mbetet në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë vijës bregdetare por pjesa tjetër e territorit parashikohet me kthjellime dhe...
SiteLock