Home Tags Mesues

Tag: mesues

Pagat e mësuesve/ Sindikata: Ende s’janë paguar orët shtesë! Përgënjeshtron MAS:...

Një gjë e tillë mësohet të ketë ndodhur në disa zyra arsimore si Durrës, Fier, Korçë, Maliq e të tjera. Një gjë e tillë...

Buxheti/ Premtimi i Evis Kushit: Do ketë rritje pagash për mësuesit

Ministrja Evis Kushi në prononcimin e ditës së sotme premtoi rritje pagash për mësuesit. Kushi u shpreh se gjatë kontributi i tyre ka qenë...

Viti i ri shkollor/ Ina Zhupa: Keqmenaxhimi rëndon mbi mësuesit dhe...

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar për nisjen e viti të ri shkollor. Ajo ka ndarë grafikun e nxënësve të diplomuar ndër...

Vaksinimi i DETYRUESHËM/ 13 mijë mësues dhe pedagogë ende nuk kanë...

“Nuk e kam dashur ta bëj vaksinën asnjëherë dhe nuk dua. As për prindërit nuk kam dashur ta bëjnë po u detyruan, siç po...

Shtrëngohen masat antiCovid në vend: Ndryshon ora policore, vaksinim me detyrim...

Mira Rakacolli bëri me dije sot masat e reja marrë në kaudër të aprandalimit të përhapjes së pandemisë. Mësohet se ora policore do të...

Muaji i hapur i vaksinimit, Kushi thirrje mësuesve, pedagogëve e studentëve:...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi në kuadër të muajit të hapur të vaksinimit iu bën thirrje studentëve, mësuesve e pedagogëve që të vaksinohen kundër...

“Mësuesit pagë për orët shtesë”/ Kushi: Më 1 shtator nxënësit ulen...

Më 1 shtator nxënësit e arsimimit parauniversitar do të ulen në bankat e shkollës për të ndjekur konsultimet dy javore për përsëritje, përforcim dhe...

Vaksina Astrazeneca, mësuesit mjaftohen vetëm me dozën e parë

Nga Xhevahir Gradica Mësuesit në Durrës, të cilët kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër covid 19 i janë nënshtruar fazës së dytë të...

Koronavirusi, nis vaksinimi i pedagogëve dhe mësuesve me dozat e dyta,...

Ka nisur sot në stadiumin "Air Albania" vaksinimi i mësuesve dhe pedagogëve me dozat e dyta. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ndërsa inspektoi nisjen ...

Mesazh kundër homofobisë: Mësuesit në Spanjë gjatë mësimit veshin funde

Mësuesit në Spanjë kanë vendosur të veshin funde gjatë orëve mësimore, një mesazh kundër homofobisë dhe bullizimit. Rrobat nuk kanë gjini (#LaRopaNoTieneGenero), kjo iniciativë u...
SiteLock