Saturday, April 1, 2023
Home Tags Mbetje

Tag: mbetje

Ambasadori gjerman: Menaxhimi i mbetjeve është përmirësuar vitet e fundit! Një...

Në Forumin që po mbahet për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve, ambasadori gjerman Peter Zingraf, tha se ekonomia qarkulluese e përpunimit të mbetjeve është...

Mblidhet sot Forumi për Menaxhimin e Mbetjeve, i pranishëm edhe kryeministri...

Ditën e sotme do të mblidhet Forumi për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve dhe Ekonominë Qakulluese, ku në fokus do të jetë mënaxhimi i...

I vihet zjarri gjatë natës fushës së mbetjeve, Vlora zgjohet nën...

Nën tymin e plehrave të djegura është zgjuar mëngjesin e sotëm qyteti i Vlorës. Gjatë natës së djeshme i është vënë flaka fushës së mbetjeve...

Nuk largonin mbetjet e rrezikshme! IKMT pezullon “Bankers Petrolium”, gjobë 2...

Bllokohet kompania “Bankers Petrolium”. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka konstatuar disa shkelje të kompanisë. Pas kontrolleve të ushtruara rezulton se kompania nuk...

Digjen plehrat në landfillin e Lushnjës, mes tymit mbytës e kancerogjen,...

Djegia e plehrave në fushën e mbetjeve në Lushnjë është kthyer në një problematikë të madhe për banorët, banesat e të cilëve ndodhen pranë...

Menaxhimi i mbetjeve/ Rendi i ditës i mbledhjes së këshillit bashkiak...

Në mbështetje të nenit 57 pika 2/c të Ligjit nr. 139/2015, datë 17.12.2015 “Për Vetëqeverisjen Vendore”, i ndryshuar, të nenit 51, të Rregullores së...

Luan Baçi në landfillin e mbetjeve në Fier, akuza: Ka aferë...

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, i pranishëm në landfillin e Fierit, ku ende del tym nga djegia e mbetjeve,...

Djegia e mbetjeve në landfillin e Fierit, Basha: Helmohen familjet, vetëm...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me djegien e mbetjeve në landfillin e Fierit, ku sot është dita e 5-të që...

Zjarri në Fier, shoqëria ‘Integreted Technology’: Zona e trajtimit të mbetjeve...

Koncesionari i trajtimit të mbetjeve në Fier, ka reaguar pas lajmit se inceneratori i këtij qyteti është bërë shkak për situatën e ndotjes në...

Landfilli i ri ilegal i Kavajës: Bashkia i vë zjarrin plehrave...

Disa javë më parë bashkia e Kavajës mbetjet urbane i depozitonte në landfillin ilegal të Kaziasit që ndodhet midis plazhit të Spilles dhe atij...
SiteLock