Home Tags Marrveshje

Tag: marrveshje

PD dhe LSI firmosën sot marrëveshjen e koalicionit, ja fotot mes...

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kanë firmosur sot marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet e 25 prillit, me sloganin ‘Shqipëria,...

Emërohen zyrtarët që do të negociojnë linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

Ministri në largim i Infrastrukturës dhe Transportit në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj ka autorizuar Xhemë Veselin, drejtor i Departamentit dhe Infrastrukturës tokësore dhe...

Serbia do të ketë të dhënat e shqiptarëve/ Zbardhet marrëveshja Vuçiç...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet të nënshkruhet në Beograd në fund të janarit është liria e lëvizjes...

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Gjiganti i energjisë së kontrolluar nga Rusia, Gazprom, dhe ai i Ukrainës, Naftogaz, kanë thënë se do të vazhdojnë bisedimet për të arritur një...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, ende nuk ka marrëveshje për koalicionin qeverisës

Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy...

Dy rrugët e Vetëvendosjes nëse nuk arrin marrëveshje me LDK-në

Njohësi i çështjeve politike, Blerim Vela, përmes një postimi në Facebook, është shprehur se LVV dhe LDK nuk duhet të synojnë që të nënshtrojnë...

Zbulohet marrëveshja Kurti-Gjukanoviq kundër Serbisë

Mediumi malazez “Borba” shkruan sot se kandidati i VV’së për kryeministër të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka ofruar Podgoricës zyrtare një marrëveshje...
SiteLock