Home Tags Marreveshje berthamore

Tag: marreveshje berthamore

Trump dhe Biden: Politika të kundërta për Iranin

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij kryesor, Joe Biden, kanë mendime të ndryshme për marrëveshjen bërthamore me Iranin...

Në Vjenë diskutohet ruajtja e marrëveshjes bërthamore me Iranin

Vendet anëtare të marrëveshjes bërthamore me Iranin do të takohen të mërkurën në Vjenë, për herë të parë prej kur Gjermania, Franca dhe Britania...

Irani thotë se vazhdon të jetë pjesë e marrëveshjes bërthamore

Irani vazhdon të jetë pjesë e marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, pavarësisht se është tërhequr nga angazhimet që i kërkon ajo, tha zëdhënësi i...
SiteLock