Home Tags Marreveshja

Tag: marreveshja

Beteja me Greqinë në Hagë, Myslim Pashaj: Pse vendimi do jetë...

Koloneli Myslim Pashaj i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24 ka folur për zgjidhjen që Gjykata Ndërkombëtare do japë për...

Çështja e detit me Shqipërinë shkon në Hagë, reagon për herë...

Kryeministri i Greqisë Kiriakos Micotakis ka reaguar për herë të parë pasi çështja e detit me Shqipërinë do të dërgohet në Hagë. Ai u shpreh...

Çështja më e nxehtë e momentit/ Basha ultimatum kryeministrit: Urgjentisht të...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar që duhet nisur urgjentisht faza paraprake për ta çuar çështjen e detit në Hagë për të rënë...

Çështja e detit me Greqinë nuk zgjidhet nga Gjykata e Hagës,...

Vladimir Beja, ish-Komandant i Forcave Ushtarake Detare ka komentuar zhvillimet e fundit për sa i përket çështjes së detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, çështje...

“Çështja e detit”, historiania Kocaqi i jep mesazhin qeverisë shqiptare: Ja...

Historiania Elena Kocaqi foli me detaje për çështjen e “Detit” duke thënë se do të zgjasë me vite pasi Gjykata e Hagës do të...

Kufiri detar me Greqinë/ Genc Pollo zbulon sa kohë i duhet...

Ish-deputeti dhe ministri i PD, Genc Pollo thotë se dakordësia Shqipëri- Greqi për ta çuar detin në drejtësinë ndërkombëtare si zgjidhjen e duhur, por...

Ilir Meta nxjerr lajmin e Zërit të Amerikës dhe jep alarmin:...

Presidenti Ilir Meta duke postuar lajmin nga raportimi i Zërit të Amerikës për situatën e pandemisë në Shqipëri shkruan se tani është koha për...

Çështja e nxehtë e detit/ Vjen reagimi i Edi Ramës, kryeministri...

Çështja e detit është kthyer në një debat të fortë ditët e fundit, ku bëhet fjalë që 12 milje të detit Jon do t'i...

Alarmohen Basha dhe Kryemadhi nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe...

    Opozita jashtëparlamentare ka dalë në një deklaratë të përbashkët kundër nismës së kryeministrit Edi Rama për hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve parazgjedhore. Deklarata...

“Marrëveshja për Reformën Zgjedhore ishte një shfajësim”, Ilir Meta paralajmëron një...

Presidenti Ilir Meta ka folur për marrëveshjen e reformës zgjedhore, të cilën e shikon më shumë si një shfajësim të palëve. Meta është shprehur...
SiteLock